прапор і свічка
розшук
Катання без шоломів на мотоциклі завершилась серйозними травмами для водія і пасажира у Колиндянах
Букети з півоній — ідеальний подарунок для особливого випадку
Лють
Любителю вибухів у Тернополі повідомили ще одну підозру – вимагав чверть мільйона євро
Монастир на Тернопільщині отримав статус об’єкта культурної спадщини національного значення
свічка
Вишнівецька громада отримала сучасний рентгенографічний комплекс від Програми USAID DOBRE
Запитання щодо безпеки житла потребують фахових відповідей
Послужний список
З 1 квітня на всіх рибогосподарських водних об’єктах Тернопільщини починається нерест

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Унікальна печера Оптимістична нещодавно відсвяткувала 50 років з дня відкриття. Невеличка спочатку, від 2 км забитих глиною ходів, щорічною працею спелеоекспедицій під керівництвом Львівського спелеоклубу “Циклоп” печера досягла статусу найдовшої печери Європи, а серед гіпсових печер вона найдовша у світі.

Розгалуження ходів ретельно виміряні та досягають 260 км. Відкрили її неподалік села Королівка, що на Борщівщині, повідомляє tenews.org.ua. У свій ювілейний рік печера, яку раніше рахували майже зовсім безводною, подарувала своїм дослідникам багато підземних озер. Дослідження велись у напрямку “Північ”. Одне за одним відкривались озера Мрія, Частинка Бога, П’ятикутне, Пермске, Фріке, Містік, Кишенька і озеро Мікрон, яке за оцінками спеціалістів претендує на звання найбільшого підземного озера України. Глибиною 5, а можливо і 6 метрів з кришталево чистою водою температурою 7 градусів за Цельсієм і площею поверхні біля 500 м кв. Вікрив озеро луцький спелеолог Троцюк Ігор у квітні місяці.

За словами дослідника цей хід зараз можна проходити тільки навколішках протягом двох годин. Вперта праця навесні принесла свої неочікувані результати – раптом відкрився отвір у новий зал. Практично спелеолог “вивалився” на берег недоторканого озера. Це перше така велика водойма у печері. Сьогодні печерне озеро досліджують люди дуже рідкісної спеціальності – спелеодайвери. З ходовиками, у гідрокостюмах та з кисневими балонами пробують пройти озеро під водою.

Пов'язані публікації

Обговорення