Андрій Коцюлим
Офіційний тижневий звіт міського голови Тернополя
Мер Тернополя опинився в нижній частині рейтингу річних зарплат очільників обласних центрів
Працівники Тернопільського спортивного диспансеру не отримують зарплату
Нетверезий житель селa Петриків пропонувaв поліцейським 10 тисяч гривень
Порошенко лише за рік війни заробив 4,6 млрд грн: це його заробіток за 30 довоєнних років, – декларація
Плюс 3 мільйони заощаджень: скільки заробив директор тепломереж Тернополя
Масштабна аварія сталася на об’їзній Тернополя
У Тернополі священнику виписали штраф за зрізані 50 дерев біля церкви
У Тернополі до 15 рокiв засуджено мешканця Херсонщини, що працював на окупантiв
Винуватця ДТП у Тернополi, у якому загинули 2 людей засуджено до 8 рокiв 6 мiсяцiв позбавлення волi

Унікальна печера Оптимістична нещодавно відсвяткувала 50 років з дня відкриття. Невеличка спочатку, від 2 км забитих глиною ходів, щорічною працею спелеоекспедицій під керівництвом Львівського спелеоклубу “Циклоп” печера досягла статусу найдовшої печери Європи, а серед гіпсових печер вона найдовша у світі.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Розгалуження ходів ретельно виміряні та досягають 260 км. Відкрили її неподалік села Королівка, що на Борщівщині, повідомляє tenews.org.ua. У свій ювілейний рік печера, яку раніше рахували майже зовсім безводною, подарувала своїм дослідникам багато підземних озер. Дослідження велись у напрямку “Північ”. Одне за одним відкривались озера Мрія, Частинка Бога, П’ятикутне, Пермске, Фріке, Містік, Кишенька і озеро Мікрон, яке за оцінками спеціалістів претендує на звання найбільшого підземного озера України. Глибиною 5, а можливо і 6 метрів з кришталево чистою водою температурою 7 градусів за Цельсієм і площею поверхні біля 500 м кв. Вікрив озеро луцький спелеолог Троцюк Ігор у квітні місяці.

За словами дослідника цей хід зараз можна проходити тільки навколішках протягом двох годин. Вперта праця навесні принесла свої неочікувані результати – раптом відкрився отвір у новий зал. Практично спелеолог “вивалився” на берег недоторканого озера. Це перше така велика водойма у печері. Сьогодні печерне озеро досліджують люди дуже рідкісної спеціальності – спелеодайвери. З ходовиками, у гідрокостюмах та з кисневими балонами пробують пройти озеро під водою.

Пов'язані публікації