Брифінг щодо працевлаштування та навчання учасників бойових дій та збільшення кількості вакансій лікарів різних спеціалізацій провели у Тернополі.
Йшлося про те, що з початком вторгнення рф в Україну чимало жителів Тернопільщини набули статусу УБД. Служба зайнятості допомагає захисникам адаптуватися до мирного життя та знайти своє місце на ринку праці, пише Голос.
Директор обласного центру зайнятості Микола Городецький зазначив, що фахівці багато уваги приділяють інформуванню населення щодо послуг, які надають учасникам бойових дій та роботодавцям у разі їхнього працевлаштування. Відтак налагоджується співпраця із соціальними партнерами, що дозволяє донести інформацію відносно подальшої зайнятості ветеранів.
Відомо, що за сприяння служби зайнятості у 2023 році вдалось працевлаштувати 50 осіб. За умови компенсації роботодавцям фактичних витрат на оплату праці працевлаштовані троє ветеранів. Проходили професійне навчання безробітних 5 учасників бойових дій. 3 особи підвищили кваліфікацію шляхом стажування у роботодавців. Ще 2 особи – на курсах цільового призначення. Брали участь у суспільно-корисних роботах – в армії відновлення, – 6 учасників бойових дій. 5 осіб брало участь у роботах з питань готовності укриттів, 1 особа з надання допомоги сім’ям учасників бойових дій. Роботи з благоустрою території виконувало троє осіб. Ваучерами на навчання скористалося п’ятеро УБД: 2 з них навчалося за професіями тракторист-машиніст, і машиніст кочегар-котельник.
Служба зайнятості Тернопільщини супроводжує дві програми надання грантів, які реалізуються в рамках урядового проєкту «єРобота»:
– «Власна справа» – ви можете отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Обов’язковою умовою участі в програмі є створення нових робочих місць, які грантоотримувач має створити протягом 6 місяців з дати отримання коштів.
– Для УБД, осіб з інвалідністю внаслідок війни впроваджена окрема грантова програма для власного підприємництва:
- до 250 тисяч гривень – за умови створення 1 робочого місця;
- до 500 тисяч гривень може отримати член родини учасника бойових дій за умови створення 2-х робочих місць;
- до 1 млн гривень, якщо УБД не менш ніж три роки був зареєстрований як ФОП і створить 4 і більше нових робочих місць.
Подати заявку на отримання гранту за цими програмами можна через портал «Дія».
Якщо людина не зареєстрована в службі як безробітна, але має професійно-технічну чи вищу освіту то вона може отримати ваучер на навчання за однією зі 124 професій та спеціальностей і пройти перепідготовку за робітничими професіями або здобути наступний освітній рівень.
Ветерани можуть звернутися до центрів зайнятості для отримання допомоги по безробіттю, яка визначається індивідуально.
Обговорення