В школах Тернопільщини є проблеми з підручниками для учнів 4-7-х класів. А також немає підручників з деяких предметів для десятикласників. Гроші на книжки для учнів середніх класів мали порівну дати держава та районні бюджети. Поки одні чиновники шукають гроші, інші шукають книги. Як запасний варіант головний освітянин області називає електронні підручники проте, враховучи комп’ютеризацію сільських шкіл – це неможливо. Найгірший варіант, але дуже ймовірний, використовувати старі підручники, які не завжди відповідають програмі, але їх є вдосталь, передає ТВ-4.
На 98% на Тернопільщині забезпечені підручниками учні 10-11 класів, на 86% – 8-9 класів, школярі-початківці забезпечені підручниками стовідсотково. Є певні проблеми з підручниками для 4-7-х класів. А також немає підручників з деяких предметів для десятикласників.
– Відбувся конкурс підручників, які були розміщені на сайті Міністерства, де кожен вчитель міг зайти і вибрати підручник, за яким він буде працювати. На жаль, наші вчителі не готові були до такої новації і при тих всіх зусиллях Департаменту освіти цей процес затягнувся не тільки на Тернопільщині, а й по всій Україні. І на даний час прийняте рішення, що 50% фінансування підручників 4-7 класів бере на себе державний бюджет, а 50% – мають взяти на себе районні бюджети, – розповідає директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Любомир Крупа.
Як альтернативу Любомир Крупа називає електронні підручники.
– Є запасна площадка, запасний варіант – будуть електронні, тобто буде можливість користуватися електронними підручниками, – каже Любомир Крупа.
Найгірший варіант – використовувати старі підручники, яких є достатньо, каже Любомир Крупа.
Обговорення