За даними місцевих науковців розп’яття, яке знайшли у селі Колодіївка Тернопільської області, із руїн Тернопільського парафіяльного костелу ще в 50-х роках минулого століття вивіз якийсь чоловік.
Римо-католицький парафіяльний храм у Тернополі, що існував із 1908 до 1954 року, у часи Другої світової війни зазнав значних руйнувань. Відновлювати святиню радянська влада не поспішала, до того ж храм знаходився у центральній частині міста. У 1954 році руїни храму розбили повністю, а на місці костелу збудували центральний універмаг.
Та окремі деталі древнього храму – розп’яття Ісуса Христа – нещодавно знайшли на сільському кладовищі Підволочиського району, пише Press-Центр.
Місцеві кажуть, що під скульптурою похована дружина жителя Тернопілля, який у п’ядесятих роках минулого століття вивіз скульптуру з руїн храму.
До речі, а може, це знак, що настав час Тернополю остаточно розпрощатися з совком, зруйнувавши цю потворну архітектурну форму, яка називається центральним універмагом? Адже ж повертаються до міста старовинні годинники на центральних площах і на катедрах, різноманітні пам’ятники. То чому б не відновити і найбільшу гордість та окрасу давнього Тернополя – парафіяльний костел? Може, і туристи б тоді частіше навідувались до нас у гості.
Обговорення