Міський голова Сергій Надал не з’явився на ініційований тернополянами пікет “ЗСУ у першу чергу”. До людей вийшла і відповідала на їхні запитання начальниця Управління цифрової трансформації та комунікацій зі ЗМІ ТМР Мар’яна Зварич.
Міський голова, за офіційною версією, на зустрічі із дружинами військових.
Основна вимога пікетувальників – менше грошей вкладати в ремонти і бруківку, більше – на ЗСУ.
Люди пригадали міській раді закупівлю брендованих светрів за 1800 грн, ремонт вул. Грушевського, ремонти фонтанів і скільки мільйонів на це пішло. Не оминули увагою і “родзинку” бульвару Вишневецького – клумбу з кам’яною річкою за майже 200 тисяч грн.
Присутній на пікеті начальник міського управління ЖКГ розповів, що така клумба у Тернополі єдина.
“До нас була маса дзвінків, до речі, позитивних. Я розумію, що є люди яким подобається, є, яким не подобається, але озеленення міста є важливим. Я думаю, якщо зробили клумбу, це не є вже щось страшне”, – бідкається Олег Соколовський.
“Є страшне, коли ця клумба за 200 тисяч грн, бо це ціна військового автомобіля”, – відповідають люди.
Міська рада реагує на всі запити військових частин, які є у Тернополі. Міська рада офіційно закупляє речі і техніку, і офіційно передає на військову частину, пояснює Мар’яна Зварич. Просто так людям особисто виділяти кошти не мають права, адже є відповідні правоохоронні органи, які контролюють це.
Організаторка пікету Оля Тимошенко пояснює, одна із вимог протестувальників якраз і полягає у тому, що те, що виділяють військовим частинам, не завжди доходить безпосередньо до воїнів.
“Дозволити розглядати запити від військовослужбовців, які знаходяться в зоні бойових дій та їх сімей, так як часто командири “відірвані від реальності” та не знають або не хочуть знати реальних потреб своїх солдат”.
Також люди вимагають збільшити витрати бюджету на фінансування ЗСУ з 2% до 15%.
“Минулого року з 24 лютого до вересня ми тричі з нуля збирали мого чоловіка. І це не просто форма, термобілизна чи взуття. Це засоби для інтернету, це декілька телефонів за рік. Це спальники. Минулого року проблема була знайти теплий спальник, він коштував неймовірно дорогих грошей”, – пригадує Ольга Тимошенко, дружина зниклого безвісти військового і організаторка акції.
І такі запити не зменшуються. І якщо міська рада виділяє якісь кошти, але виключно на тернопільські військові частини, то як бути військовим, які служать в інших частинах, але при цьому є жителями нашої громади.
У людей на пікеті було багато запитань до міського голови, які вони не змогли йому висловити.
Сергій Надал все ж відреагував на пікет. По своєму. Перед запланованими зборами на офіційній сторінці посадовця з’явилась інформація, що:
“На завтрашній сесії міської ради прошу депутатів підтримати рішення про виділення ще понад 15,7 млн гривень нашим військовим частинам, яке прийнято на виконкомі. Окрім цього передаємо на фронт дрони, портативні радіостанції, черевики і т.д., не враховуючи предметів та пристроїв, які використовуються у військовому побуті. Додатково в цьому році виділяємо кошти у розмірі більше 7 млн грн на квартири для сімей наших захисників”.
Але протестувальникам цього не достатньо. На завершення люди погодили наступні вимоги:
- Проголосувати на черговій сесії ТМР проєкт про виділення коштів з доходів бюджету м. Тернополя за 1 квартал у сумі 884 млн 687 тис помножене на 15% – це буде 132 698 млн грн на цей квартал і в подальшому щоквартально і щорічно до Перемоги 15%.
- Створити на базі ініціативної групи робочу групу для формулювання проєкту рішень про перерозподіл бюджетних коштів за участю представників ініціативної групи “ЗСУ в першу чергу” в співвідношенні – половину ініціативної групи, половину інших служб. Щоб ми мали рівне право голосу.
- Делегувати в подальшому повноваження зазначеній групі на опрацювання заявок про потребу від військових частин, діючих військовослужбовців, що перебувають у зоні бойових дій, та їхніх найближчих родичів.
- Просимо делегувати нам повноваження зробити оформлення документів і подати відносно цієї акції в орган самоврядування”, – озвучила вимоги учасниця акції Юлія Мамчак.
Усі озвучені вимоги учасники протесту одноголосно підтримали. В подальшому організатори їх впорядкують і надішлють міській раді.
Також присутні повідомили, що такий пікет у Тернополі не останній, і, сподіваються, на наступну зустріч міський голова Сергій Надал все ж з’явиться.
Раніше “Місто” писало, що саме вимагатимуть від міської влади у Тернополі під час акції “ЗСУ в першу чергу” розповіла організаторка
Обговорення