• Останні
  • У тренді
Лікар з Бучі хоче запровадити у Шумську сучасні методи лікування

Лікар з Бучі хоче запровадити у Шумську сучасні методи лікування

04.05.2022
Мирослава Ярмуш

У Тернополі народжується новий соціально-освітній проєкт – «Казкова Академія “МІРА”» ім. Ярмуш

21.06.2026
Українська команда

Бійці 5 окремої штурмової бригади отримали від волонтерів «Української команди» потужний генератор

21.06.2026
затримали 44-річного водія вантажівки

Літню жінку допомогли повернути додому: патрульні Тернополя розшукали рідних

21.06.2026
Скіфська золота пектораль

53 роки тому в Україні знайшли скіфську золоту пектораль, яка стала археологічною сенсацією світу

21.06.2026
44 окрема артбригада

Досвід АТО, запекла піхотна служба на Донбасі та повернення у стрій: історія воїна “Італійця” з 44-ї ОАБр

21.06.2026
Тернопільський журналіст і краєзнавець Віктор Уніят став лауреатом Всеукраїнської премії імені Петра Ковальчука

Тернопільський журналіст і краєзнавець Віктор Уніят став лауреатом Всеукраїнської премії імені Петра Ковальчука

21.06.2026
105 бригада

105 бригада з Тернополя за тиждень знищила десятки одиниць ворожої техніки та понад 500 укриттів окупантів

21.06.2026
У Тернополі нахабний підліток зламав патрульному палець

Патрульний з Тернопільщини рятував пораненого після атаки дрона у Херсоні

21.06.2026
«Коли горить ліс, не час кусати одне одного»

«Коли горить ліс, не час кусати одне одного»

21.06.2026
дитина

У Тернополі бабуся залишила дворічного онука самого в під’їзді: дитину серед ночі знайшли перехожі

21.06.2026
літо

Сьогодні – найдовший день року: 4 ритуали на щастя в літнє сонцестояння

21.06.2026
Тернопільські артилеристи здали кров для військового шпиталю

Тернопільські артилеристи здали кров для військового шпиталю

20.06.2026
Неділя, 21 Червня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Лікар з Бучі хоче запровадити у Шумську сучасні методи лікування

Опубліковано Назар Торпеда
04.05.2022

Євгеній Калуга – успішний лікар із Бучі. Його життя, як і в мільйонів інших українців, змінилося через повномасштабну війну росії проти нашої держави.

Як тільки дізнався про вторгнення, одразу поїхав у лікарню. Тут очікували, що буде багато поранених, адже поруч – Гостомель, який з перших днів зазнав потужних обстрілів. Тому додатково облаштували ще дві операційні і готувалися виконувати свій медичний обов’язок.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

медичні інструменти у Параскеві

Філософія безпеки: як стерилізують медичні інструменти у «Параскеві» та навчають інших

10.06.2026
павло бідзіля

Тернопільські лікарі вчаться і ділитися знаннями з колегами з різних країн

07.06.2026

Пише Шумськ Інфо. 

За добу ситуація у Бучі змінилася докорінно. З міста уже не можна було виїхати. Першу евакуацію для цивільного населення окупанти зірвали. І тоді люди почали виїжджати власними автомобілями.

– Дружина з дитиною були у селі разом з моєю мамою та бабусею. Я постійно просив їх виїхати. За кілька годин після того, як вони поїхали, у будинок влучили два снаряди. Мама, яка залишилася поруч з бабусею, якраз вийшла надвір, а бабуся встигла сховатися у погребі. Так і врятувалися. Снаряд влучив з одного боку, а вийшов з іншого. Є багато пошкоджень. Добре, що інша частина вціліла, то мама з бабусею живуть там, – розповідає про моторошні події у житті рідних Євгеній Калуга.

Після того, як вдалося евакуюватися, був намір їхати до родини на Івано-Франківщину. Але кум запросив до Шумська. Зараз Євгеній тут разом з дружиною, дитиною, татом, мамою дружини та тіткою.

Нещодавно Євгеній їздив на батьківщину. Дякувати Богу, його квартира вціліла. У самій Бучі не був – там тривають слідчі дії стосовно тих звірств, які російські солдати вчинили стосовно мирного населення.

Шумськ не лише прихистив родину Євгенія Калуги. Тут він знайшов роботу у дружньому колективі Шумської міської лікарні. Лікар-уролог каже, що почувається тут комфортно.

– У лікарні хороший колектив, відповідальний головний лікар, чудове хірургічне відділення. Мене тут гарно прийняли. Звісно, що обсяг роботи у мене менший, як у Бучі, але працювати є над чим. Потрібнодоносити до людей, що урологічним хворобам треба приділяти увагу.

Проблема у тому, що люди з довколишніх сіл не завжди звертаються за такою допомогою до лікаря, а це неправильно.  Бо такі захворювання лікуються, обслідування та аналізи безкоштовні, є лише деякі, специфічні, які платні, – пояснює лікар.

І додає, що уролог – спеціаліст, який займається лікуванням сечовидільної системи у жінок та сечостатевої у чоловіків. Наголошує, що чоловікам важливо після 40 років раз у рік відвідувати уролога, як жінкам – гінеколога.

Євгеній Калуга хоче запровадити у Шумській міській лікарні лікування сучасним методом трансуретральної резекції простати. Іншими словами – пухлин сечового міхура. Але для цього потрібне відповідне обладнання, якого у нас наразі немає.

– Обговорювали це питання з головним лікарем Андрієм Бобровським. І він пообіцяв, що робитиме усе, аби таке обладнання закупити. І я переконаний, що це вдасться втілити. Бо про Андрія Бобровського у мене хороше враження, як про лікаря, керівника, господарника. Він дбає, щоб лікарня розвивалася, – ділиться планами лікар з Бучі.

Цікавлюся, як буде у перспективі, адже рано чи пізно Євгеній повернеться у рідну лікарню у Бучі.

– Цей варіант ми теж обговорювали. Так, звісно, як тільки у медичному закладі Бучі з’явиться електрика, вода, і будуть відповідні умови, щоб розпочати роботу, я туди повернуся.

Але у визначені дні приїжджатиму до Шумська та оперуватиму, передаватиму досвід колегам, – обіцяє Євгеній Калуга.

Головний лікар Андрій Бобровський теж схвально відгукується про роботу нового лікаря-уролога.

– Давно мріяв, щоб запровадити такі методи лікування у нашій Шумській лікарні. Зараз такий шанс у нас з’явився, тому будемо працювати у цьому напрямку, щоб втілити задумане. Бо людям це дуже потрібно, – каже Андрій Бобровський.

Читайте нас в Google News

Здоров’я і мир – головні цінності, які зараз, як ніколи, стали у нашому житті пріоритетами.

Кожен і кожна з нас зрозуміли, що без цього людина не зможе реалізувати жодних життєвих планів.

Теги: євгеній калугалікарлікарняШумськ
Share30ShareSend

Пов'язані публікації

Масло із Шумська на Тернопільщині помітили на полицях магазину у Дніпрі: покупчиня поділилася враженнями

Масло із Шумська на Тернопільщині помітили на полицях магазину у Дніпрі: покупчиня поділилася враженнями

27.05.2026
наглядова рада

У Тернопільській облраді обирають незалежних членів наглядових рад медзакладів

16.05.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • У Тернополі відбувся легкоатлетичний пробіг «Olympic Day 2026. Передай вогонь перемоги» 21.06.2026
  • Літо, сповнене творчості та натхнення, починається у «ВУЛИКУ»! (ВІДЕО) 21.06.2026
  • Сергій Надал передав на фронті для 44 бригади від Тернополя екскаватор, квадрокоптери, зарядні станції 21.06.2026
  • Три предмети — по 200 балів: абсолютний успіх випускника Тернопільського ліцею №15 20.06.2026
  • Представники закладів профтехосвіти Тернополя — серед переможців «LVIV SKILLS 2026» 20.06.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.