Кременецький районний суд Тернопільської області повністю виправдав першого заступника міського голови Олександра Маринюка, якого звинувачували в отриманні $5000 хабаря. Вирок ухвалено 27 жовтня 2025 року, повідомляє «Судовий репортер».
Справа тягнеться з 2023 року. Інвестор звернувся до Кременецької міськради з пропозицією орендувати приміщення під виробництво мінеральної води. Об’єкт потребував ремонту, і бізнесмен просив зарахувати витрати на нього як частину орендної плати. Чиновники погодили лише 10% суми.
Після цього підприємець заявив у поліцію: нібито Маринюк вимагав $5000 за перемогу в аукціоні та «сприяння бізнесу».
На суді свідок зізнався: аукціон він виграв, договір підписав, але «почалися проблеми». Чиновник, за його словами, уникав спілкування і натякнув на компенсацію за «300 літрів солярки». Чому в заяві фігурує саме $5000 — пояснити не зміг.
Виявилося: поліцейський дав заявнику 17 тисяч гривень, вони разом купили на ринку 300 паливних талонів і нібито передали їх чиновнику «коробкою з-під сірників» у міськраді. Однак на відео з прихованих камер передачі немає. Затримання не було, талони не вилучено, чеків чи інших доказів — теж.
Маринюк провину заперечив: «Просто привітався в коридорі». Суд дійшов висновку — жодного доказу отримання хабаря немає. Чиновника виправдано через недоведеність складу злочину.


















