Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка відіграє важливу роль у житті громади. Вона не лише забезпечує якісну освіту, а й є бюджетоутворюючою установою, яка створює робочі місця, підтримує місцеву економіку та соціальну інфраструктуру.
Однак нещодавнє рішення Тернопільської обласної ради про передачу академії у державну власність викликає занепокоєння. Відсутність гарантій фінансування та збереження кадрового потенціалу може поставити під загрозу подальше функціонування закладу. Це може призвести до скорочення робочих місць, зниження рівня освітніх послуг і загального занепаду установи.
– Загальнодержавна тенденція до оптимізації закладів вищої освіти передбачає скорочення їхньої кількості. Передача академії до державного управління збільшує ризик її ліквідації, що може призвести до повної втрати історичного та освітнього осередку Кременця, – зазначає кременчанин В’ячеслав Онишкевич, який працював у Кременецькій міській раді, очолював Кременецьку РДА та підприємців Кременеччини.
За його словами, такі зміни матимуть серйозні економічні та соціальні наслідки: скорочення надходжень до місцевого бюджету, втрату робочих місць, відтік молоді та зменшення попиту на житло і послуги малого бізнесу. Втрата статусу освітнього центру знизить інвестиційну привабливість Кременця, що може призвести до загального занепаду громади.
Депутат Тернопільської обласної ради Василь Хомінець дав надію, що дане рішення можуть скасувати. Його підтримали і інші депутати.
“Мною зареєстровано проєкт рішення про відміну того рішення про надання згоди на передачу. Буду апелювати до депутатів про його відміну , в тому числі і небайдужій громадськості потрібно звертатися до депутатів. У всьому решту – повністю вас підтримую про значення і роль академії ! Рішення має позитивний висновок комісії і є в порядку денному”, – розповів Василь Хомінець.
Питання майбутнього академії наразі залишається відкритим.