Четверту добу працівники комунального підприємства ТМШЕД вдень і вночі перебувають на своєму підприємстві, що на Тролейбусній, 7А. Це своєрідна акція протесту проти ліквідації цього підприємства,-пише За Збручем
23 березня підтримати працівників прийшли громадські активісти та депутати міськради. Зустріч провели біля воріт ТМШЕД. Як громадські активісти, так і депутати, у своїх виступах зазначали, що працівники підприємства не повинні здаватися, що вони на правильному шляху, і що місце, де вони не один рік пропрацювали, необхідно зберегти.
Зі свого боку міська влада переконана, що ТМШЕД занадто дорого обходиться місту. Саме тому під час тендеру на прибирання міста минулого року віддала перевагу іншому учаснику – «Тернопіль Комунал Сервіс». Оскільки ця фірма оцінила свої послуги на 395 тисяч гривень дешевше, аніж ТМШЕД. Крім того, сьогодні і міська рада, і «Тернопіль Комунал Сервіс» винні підприємству чималі суми. Якщо ці кошти виплатити ТМШЕД, то мова про банкрутство не буде йти. Про це розповів депутат міськради Петро Ландяк, який входить до комісії, яка спеціально створена у міськраді для розгляду ситуації по підприємству.
– На мій запит, керівник підприємства Козак дав відповідь, що «Тернопіль Комунал Сервіс» не підписав актів виконаних робіт у 2013 році на 466 тисяч гривень, – говорить Петро Ландяк. – Міська рада винна вам за рік понад півтора мільйона гривень. Якщо міська рада віддасть 1 млн. 222 тисяч, які винна станом на 1 січня 2014 року та підпише акти на 400 тисяч гривень, які зараз є не підписані, якщо віддасть 710 тисяч гривень «Тернопіль Комунал Сервіс», які винен станом на 1 березня 2014 року і підпише акти виконаних робіт на суму 466 тисяч гривень, то підприємство будете мати на рахунку близько двох мільйонів вісімсот тисяч гривень. Цих коштів буде достатньо, щоб погасити майже всі заборгованості і працювати далі. Вважаю, що зараз ви повинні наполягати на проведенні незалежного аудиту. Тоді ви зможете зупинити ліквідацію підприємства.
Як зазначають працівники ТМШЕД, проблеми на підприємстві розпочалися два роки тому, коли призначили нового керівника, а потім роботу з прибирання міста віддали луцькій фірмі.
– Проблема тягнеться уже два роки, відколи колишній начальник підприємства Юрій Щирба звільнився за власним бажанням, – говорить Олег Шопій, працівник підприємства. – А коли луцька фірма «Тернопіль Комунал Сервіс» виграла тендер, нас почали «притискати»: не давали роботи, затримували зарплату, почалися тотальні скорочення. Причому, нове підприємство не мало техніки, вони нашою ж технікою прибирали місто минулого року. Тільки цього року вони придбали три машини для посипання доріг піском, грейдер і навантажувач. Наразі на підприємстві залишилось працюючих 70 осіб, тоді, як два роки назад разом з двірниками було до 350 осіб. Техніки зараз є до 70 одиниць, і ми чергуємо на підприємстві, щоб її не забрали. Оскільки з деяких машин уже познімали номерні знаки, були спроби забрати технічні паспорти, і передати техніку невідомо кому чи продати з аукціону. Ми ж хочемо працювати, і прибирати наше місто. Перша наша вимога перед міською радою, це те, щоб нам дали роботу, а друга – виплатили зарплату, яку боргують від грудня 2013 року.
Як ми уже повідомляли, у міськраді працює спеціальна комісія, яка має дати висновки стосовно фінансового стану КП ТМШЕД. Крім того, у квітні має відбутися новий тендер щодо прибирання міста. І МШЕД, як зазначив Олег Шопій, має намір брати у ньому участь.
Фото і текст Ольги Трач
Обговорення