Що треба використати, аби позбавити металеві деталі найменших слідів іржі, прибрати старе лакове чи фарбове покриття, відшліфувати поверхню до появи глянцю? Відповідь на всі ці питання одна — абразиви. Відмінні між собою за розміром, конструкцією та матеріалом виготовлення, вони справді здатні вразити своєю різноманітністю. Тож спробуємо розібратися в асортименті абразивів 3М.
Можна розділити усі абразиви на наступні категорії: відрізні, зачисні, шліфувальні, фіброві та пелюсткові. Критерієм поділу тут виступає як будова певного абразивного диску, стрічки чи аркушу, так і цільове призначення.
Відрізні абразивні круги призначені для розрізання металу та його різноманітних сплавів. Такі диски забезпечують високу якість різу завдяки керамічному зерну точної форми Cubitron II. Крім того, ці диски добре витримують можливі негативні впливи зовнішніх факторів, не втрачаючи робочих властивостей.
Зачисні круги 3М різняться між собою за матеріалами, з яких вони виготовлені. Це можуть бути полімерні щетинки або неткані волокна, вкриті карбідом кремнію, чи іншим подібним абразивом. Основне призначення зачисних дисків — усунення різноманітних дефектів та підготовча обробка поверхонь.
Шліфувальні абразиви 3М представлені у різних форматах: дисків, стрічок та аркушів — для шліфувальних верстатів різних типів. Диски та аркуші мають гнучку основу, яка подовжує їхній строк використання та уможливлює роботу з важкими за формою поверхнями. А стрічки оснащені спеціальними присадками, які запобігають перегріву. Залежно від різновиду такі абразиви можуть використовуватися і для попередньої, і для фінальної обробки.
Фіброві диски виготовлені з волокон вулканізованої целюлози, вкритих керамічним зерном абразиву. Їхня основна властивість — еластичність, що обумовлює більш щільне прилягання до поверхні, роблячи можливою обробку під різними кутами. Крім того, диски цієї категорії демонструють підвищену зносостійкість та довший, ніж у аналогів, строк експлуатації.
Пелюсткові круги 3М мають основу, яка розділена на окремі сегменти, що вкриті абразивним зерном. Завдяки такій конструкції тиск на диск здійснюється рівномірно, знижуючи вірогідність розколів. Абразиви цього типу підходять для обробки чавуну, алюмінію, сталі, а також кольорових металів та їхніх сплавів.
При виборі абразивів 3М зверніть увагу на показник зернистості. Від розміру зерна напряму залежить придатність абразиву для певних застосувань. Так, дрібнозернисті моделі підійдуть для виконання делікатних завдань, а крупнозернисті — для більш грубої обробки.
Звичайно, будь-яка класифікація є певною мірою поверхневою. Кожна модель абразиву 3М має індивідуальні властивості, які необхідно враховувати при виборі та купівлі. Якщо ж визначитися з правильним абразивом буде важко, то на сайті inta.pro, крім інформації про товари, є ще й контакти консультантів, які радо вам допоможуть.
Обговорення