У Тернополі співробітники УБОЗу знешкодили учасників злочинної групи з ознаками організованості, створеної на етнічній основі з міжрегіональними зв’язками. Всі її учасники – жінки. І звинувачують їх у сутенерстві.
Організаторка, дві її спільниці та п’ятнадцять повій у підпорядкуванні – у Тернополі влаштували цілу індустрію з надання сексуальних послуг. Були у бізнесменок і постійні клієнти, і домовленості з власниками готелів та саун про створення необхідних умов для «праці», активно велася рекламна кампанія, підбирався «персонал», навіть кредити бралися для розвитку секс-бізнесу. Щоправда, робилося все в цілковитій конспірації. Про це повідомили у СЗГ УМВС в Тернопільській області.
Як розповів начальник УМВС України в Тернопільській області Василь Облещук, чи не кожна з тих, хто надавав сексуальні послуги, притягувалася до адміністративної відповідальності за заняття проституцією. Та жодна з дівчат не обмовилася, що працює на сутенерів. Причина? Найперше – страх, бо, як з’ясувалося в процесі документування діяльності злочинної групи, до балакучих і неслухняних застосовувалися «санкції» – від морального тиску і погроз розповісти про рід діяльності до фізичних покарань. А серед повій переважно вихідці з неблагонадійних родин, або ж інтернатів чи сиротинців.
Але не всі убогі та знедолені могли стати підопічними сутенерського тріо. Існував віковий ценз – перевагу надавали молодим – більше цінувалися двадцятирічні, дівчата мали бути приємної зовнішності, з хорошими статурними даними, не обтяжені сімейними зобов’язаннями, а ще комунікабельними та послушними.
Основним місцем дислокації «товару» був залізничний вокзал. Зрозуміло – там завжди людно і клієнтів вистачало. Дівчата «трудилися» і в готелях, і в саунах, і на орендованих квартирах, і навіть виїжджали до перевірених клієнтів за місто. Але де б не надавалися послуги, гроші пливли до рук організаторки та її спільниць. Від них повії отримували відсотки за виконану роботу. За натуру брали по-різному, залежно від платоспроможності замовника. Суми за послуги коливалися від 200 до 800 гривень.
Кримінально-сексуальний бізнес працював на повну, допоки його конспірацію не почали руйнувати оперативні заходи міліціонерів. Працівники УБОЗу декілька місяців документували діяльність групи. Результат – розпочато кримінальне провадження, вирішується питання про взяття під варту однієї зі спільниць, котра має непогашену судимість, в порядку статті 208 КПК затримані організаторка та ще одна учасниця ОЗГ. Під час особистого огляду та обшуків за місцем проживання зловмисниць вилучено кошти, здобуті злочинним шляхом, засоби мобільного зв’язку, записники з базою клієнтів.
До слова, усі троє підозрюваних в минулому мали проблеми із законом. 40-річну організаторку – громадянку Молдови притягували до кримінальної відповідальності за нанесення тяжких тілесних ушкоджень та грабіж, одна з її спільниць – 30-річна жителька Хмельниччини – у березні цього року отримала умовне покарання за крадіжки, а інша – 39-річна уродженка Російської федерації, а нині – тернополянка – рекордсменка з кількості адміністративних протоколів, складених за заняття проституцією.
Допоки зловмисницям інкримінують частину другу статті 303 Кримінального кодексу – сутенерство. Та слідство щойно розпочате. Велика ймовірність що до переліку кримінальних правопорушень додасться ще декілька статей не тільки з розділу злочини проти моралі, а й проти власності, бо є підозри, що клієнтам не лише надавали сексуальні послуги, а й обкрадали, також можливі звинувачення у легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, бо гривнями, отриманими від торгівлі тілом, учасниці злочинної групи сплачували банківські кредити.
Підопічні сутенерок будуть притягнені лише до адміністративної відповідальності за заняття проституцією, якщо в слідства не виникне до них претензій кримінального характеру.
Обговорення