У 2014 році власники земельних паїв у Тернопільській області отримали майже 250 млн грн орендної плати, що на 13,1 млн грн більше, ніж у попередньому році. Усього на Тернопіллі укладено 259,7 тис. договорів оренди земельних паїв. Переважає середньотермінова оренда на 6-10 років, таких договорів укладено понад 57 відсотків. Частка довгострокових договорів оренди – від 10 років – становить понад 9 відсотків.
Майже половина договорів оренди земельних паїв в області укладена селянами-пенсіонерами. З 259,7 тис. договорів оренди земельних паїв 126 тис. (48%) укладені селянами-пенсіонерами.
Як інформують в Головному управлінні Держземагенства у Тернопільській області, землевпорядники Тернопілля проводять з сільгосптоваровиробниками – орендарями систематичну роз‘яснювальну роботу котра спрямована на регулярність та повноту сплати орендної ставки. Адже від їх сумлінності залежить вирішення у тому числі соціальних питань в регіоні. Питання орендної ставки на землю має важливе соціальне значення.
Також проводиться постійна робота щодо приведення орендної ставки до вимог законодавства, зокрема переукладення орендних договорів. Так, кількість договорів з відсотком орендної плати понад 3% (мінімальний рівень, передбачений законодавством) сягає 77 відсотків від усіх укладених договорів оренди. У 2014 році середня вартість оренди за один гектар зросла на 5% і становила 491,2 гривні.
Так, за надані в оренду паї селяни-пенсіонери мають отримати 102 млн грн орендної плати, що становить 44 відсотки від загальної суми виплат усім орендодавцям у області.
Обговорення