Кримська кухня поєднує традиції різних народів, які протягом століть населяли півострів. Тут можна знайти страви татарської, української, грецької та інших кухонь. Місцеві страви багаті на спеції (шафран, зиру, коріандр ті інші), що надає унікального аромату і робить незрівнянними. В основі місцевих смаколиків лежать свіжі овочі та фрукти, риба та морепродукти, м’ясо та молочні продукти місцевого виробництва.
Ми підготували для вас найпопулярніші рецепти кримськотатарської кухні на https://lvivskirecipes.com.ua/recipes/krymskotatarska/ для неповторного свята смаків і традицій. Кожна з цих страв не потребує багато часу та використання дорогих продуктів, але отриманий результат гідний столу султана.
Кримські чебуреки
Для отримання хрусткої скоринки та характерного розшарування тіста використовуємо дріжджі та мінеральну воду. Ще один секрет — трошки олії, яку додають наприкінці приготування тіста. Для начинки підійде будь-яке м’ясо — від курки до свинини. Але за класичним рецептом це має бути баранина чи ягнятина. Особливою соковитості фаршу надає дрібно посічена цибуля та зелень, а пікантного аромату — спеції (суміш перців, коріандр). Ще одна популярна варіація начинки — твердий сир із зеленню. Сьогодні чебуреки виготовляють з найрізноманітнішими начинками: грибами, бринзою, сиром і шинкою, молодою зеленню та яйцем, гарбузом, капустою.
Імам баїлди — фаршировані баклажани
Дослівно назва перекладається як «священник, що знепритомнів». За легендою, причиною такої назви стала надзвичайна смакота страва. Баклажани цілими, з плодоніжками приварюють у підсоленій воді, після чого обсмажують на олії. Плід обережно розрізають уздовж, але не до кінця, виймають ложкою серединку. Начинку — нарізані та підготовлені певним чином овочі (цибулю, часник, солодкий перець, томати) — обсмажують, з додаванням спецій. Нафаршировані баклажани (вони повинні мати вигляд цілих плодів) тушкують під закритою кришкою з додаванням води або ж запікають. Після цього залишилося полити страву томатним соусом.
Шурпа
Густий суп з баранини, овочів та спецій іноді жартівливо називають «татарським заспокійливим». Після наваристого й ароматного супу дійсно забуваєш про всі негаразди. До бульйону з м’якоті та реберець додається морква, цибуля, картопля, болгарський перець. Дещо пізніше в казан (а саме в ньому готують справжню шурпу) вкидають половинки дрібних помідорів, чорний перець, подрібнену петрушку та кріп. Особливістю кримськотатарської страви є крупна нарізка овочів і м’яса, завдяки чому шурпа аж ніяк не схожа на український суп або борщ.
Чак-чак
Простий та ефектний чак-чак готується з обсмажених в олії смужок тіста, а потім викладається височенькою гіркою. Зверху конструкція заливається медовою карамеллю (розтопленим медом і цукром), посипається горішками. Через кілька годин святкова випічка кримчан готова до смакування.
Кримські страви — такі ж яскраві та ніжні, як цей чудовий півострів. Привнести часточку літнього настрою у своє життя ви зможете, приготувавши улюблені смаколики цього легендарного краю.
Обговорення