Роман Репко з села Довжанка Тернопільського району одним з перших в Україні почав вирощувати їстівних равликів. На своїй фермі четвертий рік поспіль чоловік збирає урожай, який експортує до Італії та Іспанії. До Дня фермера він розповів Суспільному про свою господарку.

Фермер зТернопільщини – один з перших в Україні почав вирощувати їстівних равликів
Фермер розповідає, що ділянка, на якій вирощує равликів – 12 сотих:
“Отаке домашнє, невеличке сімейного типу фермерське господарство. Тут я його зробив для душі”.

Фермерське господарство на площі 12 сотих
Репко – голова Української асоціації виробників равликів:
“Ми вирощуємо Helix Aspersa Muller, тобто, маленького сірого равлика, він – один із найменших, але він найбільш дорогий і найбільш смачний”.
Роман розказує про особливості догляду за такою живністю:
“Перш за все, цей равлик любить вологість. Ми, власне, використовуємо для цього щити. Під цими щитами йому вдень є де ховатися, плюс самі щити набирають вологості”.

Равлики виростуть за три місяці
Щоб дізнатися, чи равлик дозрів, треба оглянути краї його мушлі, – пояснює Роман:
“По краю мушлі є ободок. Це означає, що він вже більше рости не буде. Якщо ми заглянемо під щит, то ми побачимо є малесенькі равлики. Буквально за три місяці вони виростуть”.

На ділянці у ффермера є 500 щитів
На ділянці у фермера є пів тисячі щитів, під якими ростуть равлики. З такого поля за чотири місяці можна зібрати до 3 тонн урожаю. За одну тонну равликів за кордоном можна заробити до 3 тисяч євро, – розповідає фермер.
Ідею вирощувати їстівних равликів підказав партнер Романа:
“Він прийшов до мене, щоб я поміг йому написати бізнес-план. І коли я почав вивчати ці всі моменти, технологію, вивчати ринок, зрозумів, що цей продукт дуже цікавий. Перш за все, він дефіцитний, його мало на європейських ринках, і є можливість щось робити, щось заробляти тут, на рідній землі”.
Репко каже, що наразі збитків від погодних умов чи карантину його фермерське господарство не зазнало:
“Равлик дуже любить вологість, то для нього свято. Навпаки, коли був карантин, то ми працювали в два рази більше, аніж зазвичай. Це якраз сезон. Єдине, що карантин може впливати на експортні партії, тому що були закриті ресторани в Італії, Іспанії, Франції”.
У сім’ї Романа з равликів готують багато страв:
“Я їх мариную. Жінка варить суп з равликів, причому вона дуже смачним його робить, як крем-суп. Плюс мати робить шикарні пельмені. Жінка пече пиріжки з м’яса равликів”.
Фермерство – це стиль життя. Коли ти цим займаєшся і ти це любиш, то воно входить у всі сфери твого життя, – підсумовує фермер.