Проблема корисного проведення часу для дітей знайома всім сучасним батькам. Дитина воліє комп’ютерні ігри активним видам діяльності на свіжому повітрі або розвиваючим заняттям. Віртуальний світ захоплює увагу і знецінює всі інші розваги. Внаслідок чого у дітей погіршується не тільки психічний, а й фізичний стан. Тому виникає потреба в розвазі, яка зможе відвернути дитини від монітора. Для того щоб переключити увагу від екрану, необхідно підібрати заняття, яке забезпечить в реальному житті не менш яскраві емоції і відчуття.
Які розвиваючі та пізнавальні заняття захоплять дитини
В залежності від інтересів, здібностей і нахилів дітей можна вибрати один з типів діяльності, особливо важливих для процесу виховання:
- Розвиваючі заняття. Підберіть розвагу, яка дозволить протягом ігрового процесу удосконалювати навички, поліпшить концентрацію і моторику рук. Запропонуйте зібрати пазл з сюжетом улюбленого мультика чи казки, щоб в результаті спільних зусиль і підбору деталей досягти бажаної мети. Подаруйте різні конструктори і продемонструйте, які споруди можна створити своїми руками. Надайте свободу дій, дозвольте проявити фантазію. З кожним разом будуть виходити все нові конструкції, що не зможе не зацікавити дитину.
- Пізнавальні заняття. Хорошою альтернативою комп’ютерній грі буде похід на захід. Звичайно, вести дітей в музей археології – не найкраще рішення. Однак якщо підібрати екскурсію або спектакль в театрі в залежності від інтересів дитини, йому сподобається такий варіант проведення часу.
Яким ще способом відвернути чадо від комп’ютера
Крім першорядних завдань виховання, не варто забувати про розвиток креативності, фізичного здоров’я і комунікативних навичок. Запропонуйте дитині одне з наступних занять, яке доставить йому не менше задоволення, ніж комп’ютерна гра:
- Творчість. Дозвольте проявити креативність. Допоможіть дитині створити унікальну прикрасу або деталь інтер’єру. Піднесіть набір для плетіння браслетів, для виготовлення мила або свічок, для хімічних дослідів і досліджень або для створення картин з піску. Подаруйте матеріали для образотворчого мистецтва, ліплення або аплікацій.
- Активність. Вийдіть з дитиною на дитячий майданчик, дозвольте йому спілкуватися з друзями і грати в рухливі ігри, які вони придумають. Ви можете самі зацікавити і подати ідею для розваги. Запропонуйте дітям поспілкуватися, побігати або пограти з м’ячем, скакалкою та іншим обладнанням.
- Інтерактив. Подаруйте дитині ляльку або тварина на пульті управління. Незвичайна іграшка, яка може взаємодіяти з людиною, приверне увагу. Придбайте функціональну модель з урахуванням віку дитини.
Вибирайте заняття для дітей в залежності від їх інтересів і можливостей. Якщо знайти правильну розвагу, комп’ютер не буде поглинати дитину і займати весь вільний час. Взаємодійте в процесі діяльності, придумуйте нові версії ігор, щоб принести задоволення дітям без шкоди для здоров’я.