У 2015 році лише 5% вакансій були із заробітною платою вищою від середньої по Тернопільській області. Про це повідомили на засіданні обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення.
У 2015 році послугами служби зайнятості скористались 62,5 тисячі осіб, з них 38,7 тисяч мали статус безробітного. За сприяння базових центів зайнятості працевлаштували 24,4 тисячі людей. В минулому році послугами служби зайнятості скористались 17,5 тисяч осіб віком до 35 років, з них працевлаштували менше 4 тисяч.
В тому числі з 2176 випускників вузів працевлаштовані лише 410 осіб, з 707 випускників ПТНЗ – 90, з 19 випускників ЗОШ – 8, з 18 неповнолітніх – 7.
— Велика частина тернополян відмовлялись від вакансій, які ми їм пропонували, – зазначила заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості Олександра Островська. – Були й такі, які просили роботодавців не брати їх на роботу, щоб не втратити виплати по безробіттю. За нашими припущеннями, це пов’язано з низькою заробітною платою. У минулому році лише 5% вакансій були із заробітною платою вищою від середньої по області.
Наразі спостерігається тенденція, що люди в пошуку роботи спочатку дивляться на розмір заробітної плати, а вже потім на спеціальність та умови праці. Молодь особливо не хоче довго чекати, враховуючи, що ціни значно зросли.
— Ми вмовляємо тернополян піти, спробувати, поспілкуватися з роботодавцем, набратися досвіду – часто приходять випускники, і без досвіду роботи хочуть ледь не керівну посаду, – продовжує пані Олександра. – Потрібно враховувати і той момент, якщо роботодавець пропонує зарплату наприклад 1500 грн, то часто в цю суму не входять премії, додаткові нарахування, можливий ріст заробітної плати.
До того ж небажання шукати роботу пов’язане з отриманням соціальних виплат, субсидій, надходжень із-за кордону тощо. Наразі традиційно є потреба в працівниках робітничих професій: кухарі, швачки, слюсарі, водії тощо. На засіданні обговорювалися дані щодо офіційно працевлаштованих, проте чималу частку займає тіньова зайнятість, пише “20 хвилин”.
Обговорення