Суниця лісова – досить цінна рослина. Особливо її широко використовують у народній медицині при недокрів’ї та білокрів’ї, як потогінний і сечогінний засіб, при хворобах печінки, нирок, туберкульозі легень, безсонні, гіпертонії, для поліпшення роботи серця і обміну речовин.
Лікувальними властивостями володіє вся рослина, тобто ягоди, трава і коріння. Суниця є прекрасним додатковим засобом при лікуванні захворювань і входить в багато збори трав.
Листя для чаю заготовляють ранньою весною, до цвітіння. Корінь – у період спокою, ранньою весною чи пізньою осінню. Ягоди і всю траву цілком (листя, стебла і ягоди) – влітку. Сушать під навісом, розстеливши тонким шаром. Термін зберігання трави – 1 рік, ягід і коренів – 2 роки.
Суниця лісова – добрий очисний засіб при зашлакованості організму нітратами, очищає кров і насичує її залізом. Її можна використовувати як у сухому вигляді, так і сиру. Ось кілька рецептів:
Чай з суниці: 1 чайну ложку подрібненої трави суниці залити 1 склянкою окропу. Настояти і пити, як чай, можна щоранку.
Відвар суниці: повну столову ложку подрібненого листя залити склянкою води, кип’ятити 15-20 хвилин, отриманий відвар випити протягом дня. Більш сильний вплив надає відвар з суничних коренів.
Настій кореневищ суниці: 1 чайну ложку сухих, подрібнених коренів залити 1 склянкою окропу, настояти 20-30 хв. Його п’ють при ревматизмі, як слабкий сечогінний засіб і ін
У гомеопатії применяются плоди суниці.
Відвар з коріння і листя приймають при шкірних висипах, при запаленні бронхіальних шляхів (як пом’якшувальний засіб), при подагрі, піску й каменях у нирках, сечовому міхурі, желчновиводящіх шляхах та жовчному міхурі.
Зовнішньо цей відвар корисний для компресів при мокли і кровоточивих ранах, для полоскань при поганому запаху з рота.
Ягоди суниці краще всього їсти свіжими.
Вони не тільки смачні і поживні, а й загальнозміцнюючі, лікувальні, а особливо корисні дітям. Ягоди можна їсти з вершками або молоком, додавши трохи цукру.
Але, не всім можна їсти багато суниць, у декого вона викликає алергічну реакцію.
Лісову суницю корисно вживати при недокрів’ї, анемії.
Суничні примочки, як кажуть у народі, витягають жар.
Лісову суницю, деякі травники, вважають мало не універсальним засобом від усіх хвороб.
У косметичній практиці використовують живильні маски з суничних ягід, сік суничний використовують для для позбавлення від веснянок і лишаїв. Суничні ягоди можна сушити: спочатку на сонці їх прив’ялюють, а потім досушують в духовці при температурі 45-50 градусів. Ягоди готові (чи висохли), якщо перестають липнути до рук.
Настій коренів суниці застосовується при маткових кровотечах, рясних менструаціях, фібріоми матки, білях. Відвар листя – хороший заспокійливий засіб при неврозах.
Суниця, протипоказання. Як уже писалося вище, суниця у деяких чутливих людей викликає алергію. Також її треба з обережністю вживати вагітним і дітям.
Обговорення