Організувавши і провівши 16 березня псевдореферендум у Криму, Російська Федерація прихопила собі не лише великий шмат землі, а й усе, що на ній розташоване.
Так звана Державна Рада Криму вчора заявила, що має намір націоналізувати українські державні об’єкти на території півострова, включаючи Чорноморнафтогаз і український чорноморський флот. На поточний момент націоналізовані цілісні майнові комплекси: поромну переправу, морський торговий порт, морський рибний порт (Керч), морський торговий порт (Феодосія), морський торговий порт (Ялта), морський торговий порт, морський рибний порт (Севастополь), морський торговий порт (Євпаторія). Крім цього, у власність республіки відійшло майно держпідприємства «Адміністрація морських портів України» та державної установи «Держгідрографія», повідомляє 24tv.ua.
У відповідь Україна теж заявила, що може націоналізувати російські комерційні об’єкти. Йдеться про підприємства, що належать бізнесменам з Росії. У попередній список увійшли:
1. Торговий комплекс Океан Плаза в Києві (співвласник Аркадій Ротенберг, діловий партнер президента РФ Путіна).
2. Запорізький алюмінієвий комбінат (Автоваз).
3. Миколаївський глиноземний завод (РусАл).
4. Об’єкти ЄвразХолдинг: ГЗК Суха балка, ДМК ім.Петровського, Коксохімічний завод ім. Калініна, Дніпродзержинський і Баглейський коксохімічні заводи, Південний ГЗК у Кривому Розі.
5. Лисичанський нафтопереробний завод (ТНК БП).
6. Оператори мобільного зв’язку МТС і Київстар (АФК Система).
7. Об’єкти Внешторгбанку в активах ІСД: Запорізький меткомбінат, Дніпродзержинський ДМК ім. Дзержинського, Алчевський меткомбінат, Алчевський коксохім, Трубний завод ім. Леніна.
8. Відділення Сбербанку і Внешторгбанку.
9. Об’єкти групи Олександра Бабакова: готель Прем’єр-палас, Ореанда, обленерго-Одеса, Суми, Луганськ.
Рішення української влади про націоналізацію може бути прийняте як заходи для компенсації збитків від дій РФ в Криму.
Світлана Ліщук.