Ліпідограма представляє собою оптимальний комплекс досліджень, що ідеально підходить для індивідуального розрахунку ризику серцево-судинних захворювань, оцінки обміну ліпідів та загального стану організму. У лабораторіях INVIVO застосовуються сучасні тест-системи та якісні реагенти, щоб проводити всі необхідні дослідження найшвидше та з високою точністю.
Для чого потрібно здавати ліпідограму?
Контроль і підтримка належного рівня холестерину є важливими для вашого здоров’я, оскільки зайвий холестерин може відкладатися на стінках кровоносних судин у вигляді бляшок, які можуть звузити або навіть перекрити кровоносні судини та призвести до ІХС, інфаркту або інсульту.
Також ліпідограма може бути рекомендована з метою контролю стану ШКТ, оцінки загального стану ліпідного обміну та контролю ефективності корекції гіперліпідемії.
Які аналізи входять до ліпідограми?
Загальний холестерин: загальна кількість холестерину у вашій крові.
- «Поганий холестерин» ЛПНЩ: ліпопротеїни низької щільності, відомий як поганий холестерин, оскільки він може призвести до утворення атеросклерозних відкладень на стінці судин.
- ЛПВЩ «хороший холестерин»: цей тип холестерину допомагає видалити ЛПНЩ із крові.
- ЛПДВЩ – активні сполуки ліпідів і білків, які є переносниками холестеролу в нашому тілі.
- Тригліцериди: невикористані калорії зберігаються організмом у вигляді тригліцеридів у жирових (ліпідних) клітинах підшкірно-жирової клітковини.
- Індекс атерогеності: співвідношення ліпідів низької та високої щільності.
Як часто необхідно здавати аналіз на ліпіди?
Для осіб молодше 45 років та без скарг на роботу серця, збалансованою дієтою та помірною фізичною активністю рекомендовано здавати ліпідограму 1 раз на рік. Особам з груп ризику може знадобитись більш часте обстеження.
Хто знаходиться у групі ризику?
Люди, які мають вищий ризик серцево-судинних захворювань, ніж інші, мають частіше проходити обстеження. До цієї групи належать:
- Курці;
- Люди віком старше 45 років;
- Особи з цукровим діабетом, патологіями щитоподібної залози, надмірною вагою, патологіями печінки та підшлункової залози;
- Люди з обтяженим родинним анамнезом відносно хвороб серця або дісліпідемій.
Особам з груп ризику рекомендовано проходити обстеження раз на 6 місяців, або частіше, за рекомендації лікаря.
Підготовка до діагностики
Для аналізу використовується венозна кров. Забір матеріалу відбувається до 12:00. При підготовці до аналізу важливо дотримуватись наступних рекомендацій: за 12 годин до дослідження уникати фізичних навантажень, не вживати жирну їжу, алкоголь, нікотин та ліки. Якщо ви не можете припинити прийом препаратів, повідомте про це співробітнику лабораторії. У день проведення діагностики, щоб полегшити процес забору крові, рекомендовано випити склянку води без додатків.
Розшифровка результатів
Звертаємо вашу увагу, що вказані результати дослідження не є діагнозом та потребують комплексного розгляду кардіологом або терапевтом. Також для більш детальної оцінки стану серцево-судинної системи можуть знадобитись додаткові обстеження, наприклад розширені біохімічні аналізи, УЗД серця тощо.
На завершення
В INVIVO доступні всі види аналізів для швидкої оцінки загального стану організму.
Отримати інформацію про доступні аналізи, акційні пропозиції або знайти найближчий до вас пункт паркану можна на сайті invivo.ua.
INVIVO. Щодня піклуємось про здоров’я українців!
Обговорення