Демобілізований із лав Збройних сил України житель Тернопільщини Руслан Похильчук ніяк не може подати заяву на отримання посвідчення учасника бойових дій. Проблема виникла через помилку у документах.
За словами жінки, коли чоловіка призивали на службу, то у документах допустили помилку.
— Записи у військовому квитку і наказі про відрядження на Схід для виконання поставлених завдань не співпадають. За одними документами він — Зіновійович, а за іншими — Зеновійович. Через одну неправильну літеру ми ніяк не можемо зібрати необхідний пакет документів. Ми радилися з юристом, і нічого.
Наталія Похильчук додає, що вони з чоловіком зверталися до командира батальйону Ігоря Ларіна, аби той урегулював питання з оформленням необхідних документів. Той пообіцяв усунути недоречності за десять днів.
— Минуло вже набагато більше часу. Оскільки чоловікові важко рухатись, я сама оббиваю пороги обласного військового комісаріату. Питала, чому через те, що у Підволочиському військкоматі (з нього призивали чоловіка — прим. авт.) допустили помилку у документах, ми маємо страждати, — наголошує 20 хвилин вона. — Військовий комісар Катинський відповів, що сам має таку ж проблему, порадив почекати, мовляв, нині командир батальйону Ігор Ларін разом із підрозділом передислоковується в інше місце. Як тільки вони переїдуть у новий пункт, він зможе вирішити проблему з документами.
Втім, пані Наталія дуже хвилюється, аби справу не затягували, а виправили всі недоречності у документах якомога скоріше.
— Нам треба зібрати всі необхідні документи якомога швидше, аби чоловік мав право на якісне медичне обслуговування, знижки на придбання ліків і таке інше, — каже жінка. — Помилку в документах допустили не ми, то чому ми мусимо страждати через це?!
Свої роз’яснення з цього приводу дав військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату Володимир Катинський. Він визнає, що помилка у документах таки є. Військовослужбовцю нині потрібно звернутися до свого командира Ларіна, аби той дав довідку з виправленим ім’ям та по батькові бійця. Оскільки Ігор Ларін зараз і справді виконує важливе завдання, він не може цього зробити. Володимир Катинський радить трохи почекати.
Ми спробували зв’язатися з паном Ларіним. Однак його номер — поза зоною. Вочевидь, він і справді наразі не може говорити, оскільки виконує поставлені завдання у зоні проведення АТО.
Заяви можна подавати в обласний військкомат
З метою виконання вимог Президента України щодо скорочення термінів розгляду питання надання статусу учасника бойових дій обласний військовий комісаріат займається видачею посвідчень учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції.
– Відколи набрав чинність наказ від 7 травня 2015 року №200 «Про порядок видачі в Міністерстві оборони України посвідчень учасника бойових дій, нагрудних знаків «Ветеран війни – учасник бойових дій» і талонів на право одержання проїзних квитків із 50-відсотковою знижкою їх вартості», Тернопільський обласний військкомат також видає посвідчення учасника бойових дій воїнам АТО, – зазначив під час одного з брифінгів голова комісії зі встановлення статусу учасника бойових дій Тернопільського обласного військового комісаріату підполковник Андрій Миськів.
Тепер близько 400 жителів Тернопілля отримали посвідчення учасника бойових дій в обласному військкоматі.
– Звертаємося до громадян області, які брали участь у проведенні АТО і з якихось причин не отримали статусу учасника бойових дій, прийти у районний військкомат за місцем перебування на військовому обліку і у найкоротші терміни отримати це посвідчення, – наголосив підполковник Андрій Миськів.
Порядок подання документів та весь механізм їх оформлення можна дізнатися з Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Обговорення