2 серпня у Вишнівці освятили капличку ікони Божої Матері Почаївської, яку навпроти своєї хати збудував місцевий мешканець, старшина 80-ї аеромобільної бригади Олег Шаповал на кошти, які рік отримував на службі у Збройних Силах України, беручи участь у бойових діях на Сході країни у Луганській області, пише “Народне слово”.
Символічно, що вулиця на якій збудовано капличку – шлях яким впродовж багатьох століть йдуть паломники до Почаївської Лаври. Вона власне й називається – Почаївська. Символізм ще й у тому, що чин освячення каплички відбувався у день ВДВ, професійного свята десантників, одним із яких і є пан Олег. Олег Шаповал наголосив, що в день, коли у Вишнівці освячують капличку, у Львові відкрили пам’ятник загиблим у зоні АТО десантникам «вісімдесятки».
Капличка ікони Почаївської Божої Матері збудована не лише для прослави Господа Бога, але й на пам’ять про всіх молодих людей, які загинули трагічно. Серед них і старший син Олега Шаповала, чиє життя обірвалося на злеті кілька років тому. Особливо це актуально нині, коли на Сході йде війна і гине цвіт нашої нації. Капличка дерев’яна, із різьбленими одвірками, з куполом, покритим знадвору блискучою жовтою бляхою. Всередині склепіння насиченого синього кольору неба, на якому розміщені золотаві зорі. В центрі каплички знаходиться хрест, на якому зображений розіп’ятий Ісус Христос, а під хрестом стоять Божа Мати з Христовим учнем. Справа на дерев’яній підставці знаходиться ікона Божої Матері Почаївської, а зліва – дерев’яний підсвічник. На лівій і правій стіні розміщені численні образки із усіма можливими чудотворними іконами Богородиці. По обидва боки від каплички розмістилися дві клумби, акуратно обмуровані каменем. На клумбах – кольорове розмаїття улюблених квітів українців – чорнобривців, мушкательок, петуній.
Чоловік збудував капличку за власні кошти – заробітну плату, яку отримував за службу у лавах ЗСУ. Для людини із загостреним почуттям справедливості, активного учасника Революції Гідності війна на Сході стала особистим викликом. Для пана Олега це вже третя війна, і перша – в Україні. Вишнівчанин воював у зоні АТО на Луганщині. За словами бійця , задум побудувати капличку у нього виник давно, але щоразу щось ставало на заваді. І ось цієї весни розпочалися будівельні роботи. Найбільше вдячний чоловік за підтримку своїй дружині Марії та сватові Івану Павленку. Під час будівельних робіт не обійшлося без прикрого інциденту. Обурило мужнього захисника Вітчизни те, що на його звернення до «Укртелекому» із проханням перенести старий стовп на два метри в бік від каплички йому запропонували зробити це за власні кошти.
– Людина чесна тоді, коли вона чесна перед своєю совістю, – зауважує Олег Шаповал. – Я йшов на війну не заради бравади, вдаваного геройства, медалей чи заробітку, а заради того, щоб та біда, що на Сході, не прийшла сюди, до мене до хати – у Західну Україну. Зараз, кажуть, проблема із мобілізацією: бачачи ставлення держави до своїх захисників, до тих, хто першими кинулися боронити Україну, спостерігаючи за їхніми поневіряннями, хлопці не хочуть служити. Вони кажуть, немає за кого воювати і проливати свою кров. Ми добре усвідомлювали це ще минулого року, але йшли боронити не владу, а себе, свої сім’ї, дітей, своє майбутнє, яке можливе лише в незалежній Україні, якої ніколи не існувало для кремлівського карлика та яку він прагне знищити морально і фізично. Більше року в державі війна, і досі головним ресурсом і годувальником армії є український народ, який власними силами і коштом, шляхом розгалуженої структури волонтерських організацій забезпечує бійців усім необхідним, включаючи медикаменти, їжу, одяг, техніку і подекуди навіть зброю. Поки я був в АТО, мене теж одягали й годували волонтери, за що їм щиро вдячний, тому усі кошти, котрі держава виплачувала за її захист, я використав не для власного збагачення, а для спорудження каплички Божої Матері.
В планах у старшини також спорудження біля каплички ще й стели героям Небесної сотні.
Чин освячення каплички звершили настоятель Вознесенького храму селища Вишнівець отець Василь Дідик, декан Збаразького благочиння отець Іван Лесик та настоятель Свято-Покровської церкви Збаража отець Мирослав Ожибко. На вулиці довкола спорудженої каплиці зібралося близько сотні людей. Після відправи та окроплення каплички свяченою водою, священики звернулися до присутніх із проханням молитися і прославляти Бога і Божу Матір щоразу, проходячи повз каплицю і роблячи хресне знамення, а Олегу Шаповалу і його родині подякували за жертовність і висловили сподівання, що Господь її прийме та віддячить сторицею. Бо ще жодного разу не було щоб Божа Мати не виявила свою милість тим людям, які щиро благали у неї допомоги та заступництва. А тисячі прочан, які йтимуть до Почаєва, щоразу молитимуться за тих людей, які долучилися до богоугодної справи та за тих усопших молодих людей, у пам”ять про яких вона постала.
Обговорення