• Останні
  • У тренді

Смиківці: три роки смороду і відписок

13.07.2015
кадрове оновлення

Тернопільська «Нива» оголосила про призначення нового тренерського штабу та двох перспективних новачків

23.06.2026
Юрія Агузарова

Трагічно загинув футболіст з Тернопільщини

23.06.2026
Справив нужду поруч із людьми: на Дальньому пляжі в Тернополі стався конфлікт

Справив нужду поруч із людьми: на Дальньому пляжі в Тернополі стався конфлікт

22.06.2026
відшукати останки

На Тернопільщині стартував новий етап розкопок у колишньому селі Пужники

22.06.2026
провели екстрену реанімацію

У Тернополі дві бригади «швидкої» врятували жінку в критичному стані, запустивши серце електрошоком

22.06.2026
МХП

Ефективність, інновації та люди: як МХП розвиває агробізнес

22.06.2026
сергій надал

Сергій Надал від Тернополя на фронті передав воїнам 128-ї бригади «Дике Поле» позашляховик, квадрокоптери та зарядні станції

22.06.2026
Аляска Чукотка

Що сталося після того, як Росія продала Аляску

22.06.2026
Комісія Тернопільської облради підтримала кандидатури на звання «Почесний громадянин області» та розглянула питання безпеки й ветеранської політики

Комісія Тернопільської облради підтримала кандидатури на звання «Почесний громадянин області» та розглянула питання безпеки й ветеранської політики

22.06.2026
У Тернопільській облраді обговорили реорганізацію позашкільних закладів освіти та кадрові питання

У Тернопільській облраді обговорили реорганізацію позашкільних закладів освіти та кадрові питання

22.06.2026
На 15 років зaсуджено кілерa, який спробувaв зaстрелити мешкaнця Тернопільщини

На 15 років зaсуджено кілерa, який спробувaв зaстрелити мешкaнця Тернопільщини

22.06.2026
Зaбруднення річки зі збиткaми довкіллю нa понaд 1,2 млн грн – підозрюють директорa комунaльного підприємствa нa Тернопільщині

Зaбруднення річки зі збиткaми довкіллю нa понaд 1,2 млн грн – підозрюють директорa комунaльного підприємствa нa Тернопільщині

22.06.2026
Вівторок, 23 Червня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Смиківці: три роки смороду і відписок

Опубліковано Газета Місто
13.07.2015

thumb_102307_news_mМешканці Смиківців потерпають від сусідства зі свинофермою, розташованою на приватному подвір’ї – фактично за парканом.

Люди протягом трьох років, відколи придбали будинок, скаржаться на нестерпний сморід та антисанітарію до різних інстанцій, натомість отримують у відповідь стоси відписок. Ми знайшли попередніх власників будинку, які теж розповіли про кількарічну «війну» із сусідськими свинями та смородом, але нічого зробити так і не змогли. Саме тому продали будинок, пише “20 хвилин”.
Сільський голова розводить руками і каже, що мешканець, який утримує свиней, на подвір’я представників сільради не пускає. В санстанції запевняють, що саме до сільради мають звертатись люди, яким заважає жити сморід від сусідських свиней. Це ж підтверджують і юристи. Та радять позиватись до суду.
«Я просто у відчаї!»

  • Третій рік, відколи наша родина купила будинок, триває ця «війна», – поскаржився до редакції мешканець с. Смиківці Олег Каленюк. – Вже просто несила жити у цьому смороді. Куди тільки не писав, до кого не скаржився – ось, подивіться, маю стоси відписок, а результату нуль (копії всіх документів є в ред. – прим. авт.). Я просто у відчаї! В мене двоє маленьких дітей. І вони у цьому живуть, цим дихають… Щурі по сусідському подвір’ю пішки ходять, а ніхто не бачить. Сил вже немає. Вони мене до гріха доведуть…

Олег та його родина близько трьох років тому придбали будинок у с. Смиківці на вул. Миру. Перед цим чоловік довго був на заробітках. Коли оглядали обійстя, смороду було не дуже чути, бо на вулиці зима. Людей ніхто не попередив, що за 2 м від їхньої хати – буквально за парканом – приватна свиноферма, де, за припущенням мешканців Смиківців, вирощують близько 30 свиней різного віку. Коли віє вітер – від смороду встояти неможливо.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

На Тернопільщині засудили колишнього керівника ферми за забруднення земель гноєм

На Тернопільщині жінку засудили за побиття батька під час сімейного конфлікту

16.06.2026
ТОВА

Начальник ОВА провів зустрічі з головами громад Тернопільщини: говорили про освіту, медицину та підготовку до зими

16.06.2026
  • Настала весна, сонце припекло, то від смороду майстри, які робили ремонт, на даху задихались, – каже пан Олег. – І просили сусіда, і говорили – відповідь одна: мовляв, тут моє приватне подвір’я, що хочу – то і роблю.

Олег Калетнюк нарікає на роботу голови сільради, бо скаржився туди неодноразово, каже, результатів немає. І сусіди звертались із заявами – їхні скарги очільник села не прийняв. Каже, потрібно писати колективну, каже пан Олег.

  • Якщо це приватне подвір’я, то хто йому дав дозвіл утримувати там десятки свиней, – скаржиться пан Олег. – А якщо це виробництво – то де податки, де документи, оплата за газ, світло, як для підприємства. Чому до цього нікому ніякого діла немає? Один я «воюю»…

Листів стане на кілька проваджень
Чоловік намагався поскаржитись на дії сільського голови до прокуратури. Однак, там заяву у нього не взяли. Писав до Держбудконтролю – інспектори приїхали та резюмували, що свинарня побудована ще 100 років тому.

  • Які сто років, як будова – з газоблоків, – обурюється Олег. – Подивіться, куди я тільки не скаржився. Звідусіль приходять відписки. Дзвонив на урядову гарячу лінію – присилають після того ветеринарів, а власник їх не пускає. Моїх листів вистачить на кілька кримінальних проваджень, але добитись нічого не можу. Замкнене коло! І не маю за що купити нову хату, бо цю, з таким «сусідством», продати нереально.

Поспілкувались журналісти ще з кількома селянами. Всі в один голос скаржаться на сморід і констатують, що ніхто нічого не робить. Люди припускають, що, можливо, очільники села «в долі» з приватником.
Колишня власниця будинку Анна Романків щиро співчуває Олегові з родиною та іншим сусідам. Каже, сама «воювала» з сусідськими свинями роками і нічим зарадити не могла. Лишень втратила чоловіка, в якого загострились хвороби після вічних скандалів з сусідом та життям у смороді. Тому, підтвердила пані Анна, і продала будинок після смерті чоловіка. А до Смиковець відтоді – ні ногою.
Мають створити комісію. Тоді перевірять всі служби
Голова Смиковецької сільради Ігор Кафтаник лишень розводить руками. Каже, Олег Каленюк неодноразово до них звертався, комісія приходила на місце, але власник брами не відчиняв.

  • Ми не можемо знати, скільки там свиней, бо нас туди не пускають, – каже пан Ігор. – Були там і з дільничним, і з депутатами сільради. Вивчали проблему. Всі приписи, які виносила санстанція, екологічна інстанція, він виконував. А що тримає худобу – це ж село, і кожен має право її тримати.

Щодо смороду, це є, підтвердив сільський голова. І пояснює – все через спеку.

  • Ми, як правило, направляємо інформацію до ветеринарної служби, санстанції, дільничного викликаємо, – каже Ігор Кафтаник. – Кого там тільки не було… А в нас немає повноважень, щоб ми могли мешканця покарати – не передбачено законодавством. Ми не маємо можливості впливати на ту ситуацію.

Заступник начальника головного управління держсанепідслужби в області Євген Безрукий каже, що саме сільський голова має зібрати комісію та включити до неї представників відповідних служб.

  • Це можуть бути представники санстанції, ветеринарної служби, – каже Євген Безрукий. – Ми можемо взяти участь в роботі комісії і зробити свої висновки. На даний час законодавство нас обмежує щодо власних перевірок. Як власник нікого не пускає на подвір’я, мають залучити дільничного. Представники влади мають забезпечити доступ для роботи комісії.

Є санітарні правила утримання, є закон про благоустрій – там всі норми прописані, каже п. Безрукий. І без звернення органу місцевого самоврядування жодна зі служб нічим зарадити не зможе.

Читайте нас в Google News
Теги: новини тернопільщинисвинофермаСмиківці
Share11ShareSend

Пов'язані публікації

На Тернопільщині засудили колишнього керівника ферми за забруднення земель гноєм

На Тернопільщині засудили колишнього керівника ферми за забруднення понад 6 тисяч квадратних метрів землі

15.06.2026
аварія

Смертельна ДТП на Хмельниччині забрала життя двох жителів Тернопільщини

15.06.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Студент ЗУНУ здобув перемогу на ІV етапі Кубку України 22.06.2026
  • Куди піти з дитиною в Тернополі: плани Тернопільської обласної бібліотеки для дітей на тиждень 22.06.2026
  • У Тернополі відбувся легкоатлетичний пробіг «Olympic Day 2026. Передай вогонь перемоги» 21.06.2026
  • Літо, сповнене творчості та натхнення, починається у «ВУЛИКУ»! (ВІДЕО) 21.06.2026
  • Сергій Надал передав на фронті для 44 бригади від Тернополя екскаватор, квадрокоптери, зарядні станції 21.06.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.