Антитерористичний центр Тернопільської області працює у цілодобовому режимі.У разі виникнення надзвичайних ситуацій на території Тернопільської області, у тому числі на уразливих у терористичному відношенні об’єктах, відповідні служби області готові реагувати та виконувати поставлені завдання.
Тернопільська область відноситься до регіонів із високим ступенем ризику виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру, поінформував начальник відділу організацій заходів цивільного захисту управління ДСНС України у Тернопільській області Ігор Греса. Йдеться у повідомленні прес-служби Тернопільської ОДА.
Зокрема, на території області розташовано 618 потенційно-небезпечних та 10 хімічно-небезпечних об’єктів.
«Із 618 потенційно-небезпечних об’єктів – 232 відносять до категорії підвищеної небезпеки. На хімічно-небезпечних об’єктах зберігають або використовують у виробничій діяльності майже 320 тонн небезпечних хімічних речовин. Площа території, що може потрапити у зону забруднення, складає близько 10 квадратних кілометрів із кількістю населення понад 10 тисяч осіб.
Особливу небезпеку становлять магістральний нафтопровід «Одеса-Броди», протяжністю 75 км, та 7 магістральних газопроводів, протяжністю 912 км, які проходять через територію області», – зазначив Ігор Греса.
Відтак керівникам хімічно-небезпечних об’єктів і об’єктів підвищеної небезпеки необхідно виконати заходи щодо їх обладнання автоматизованою системою раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення. Також потрібно додатково забезпечити об’єкти засобами захисту органів дихання від небезпечних речовин відповідно до нормативної кількості.
Обговорення