Леонід Бицюра: «Основний потенціал Тернопільщини – вигідне географічне розташування»
Заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра взяв участь у четвертій науково-практичній конференції «Теоретичні та прикладні аспекти розвитку економіки» у Тернопільському національному технічному університеті ім. І. Пулюя.
Він зазначив, що завдяки участі науковців з Польщі, Білорусії, Таджикистану можна ознайомитися з напрацюваннями колег з-за кордону та перейняти їх досвід.
Леонід Бицюра акцентував увагу на основних напрямках роботи на Тернопільщині.
«Ми проаналізували всі індекси та показники соціально-економічного розвитку. На жаль, ми займаємо не перші місця за результатами низки стратегічних показників у всеукраїнських рейтингах, проте, це тимчасове явище. Тернопільщина має низку переваг, основна з яких – вигідне географічне положення – центр західних областей України», – зазначив заступник.
З метою використання потенціалу регіону, на Тернопільщині необхідно створити мережу логістичних центрів. Також, на думку Леоніда Бицюри, необхідно створити сортувальні перевантажувальні станції, логістичні парки та відновити роботу Тернопільського аеропорту, проте, першочергово необхідно покращувати стан мережі автошляхів.
«Основне завдання – відновлення вантажопотоків через Тернопільську область, якщо говорити мовою цифр, то за останні чотири місяці вантажні перевезення зменшилися на 22 % в порівнянні з минулорічним періодом. Тому на даний час варто сконцентрувати фінансовий ресурс місцевих громад, державного бюджету, кредитних коштів на відновлення магістральних доріг», – наголосив Леонід Бицюра.
Заступник голови ОДА наголосив, що наразі відпрацьовується новий механізм співпраці у форматі влада-бізнес – науковці – аналітики, і вже є перші позитивні результати роботи у такому форматі.
Також він запросив науковців та студентів до співпраці науковців та студентів вишу.
«Ми не маємо замикатися в межах університету, міста чи області, – констатував Леонід Бицюра. – Потрібно переймати успішний досвід інших країн та впроваджувати його на наших теренах. Тільки тоді ми зможемо вийти на якісні, об’єктивні моделі планування економіки та реалізації конкретних проектів».
Обговорення