Статус Тернопільщини як регіону потенційно сприятливого для реалізації стратегії залучення прямих іноземних інвестицій підтверджено на європейському рівні. Принаймні, за оголошеними у Франції рейтинговими результатами, область увійшла до десятки в категорії «ТОП-10: малі економічно-ефективні регіони».
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Тернопільщину визнано регіоном, де іноземні інвестори можуть скористатися недорогою робочою силою, дешевими комунальними послугами та доступними енергоресурсами. Найбільш інвестиційно-привабливими галузями області є сільське господарство, переробна промисловість, транспорт і зв’язок, торгівля, житлове будівництво. Активне інвестування цих секторів економіки дозволило забезпечити за останній рік приріст майже 7% виробництва промислової продукції, понад 10% – сільського господарства», – розповів директор Тернопільського регіонального центру з інвестицій та розвитку Андрій Мартишко.
На Тернопільщині активізація інвестиційних процесів позитивно вплинула на зростання доходів населення, покращення ситуації на ринку праці. За останній рік створено понад 20 тис. робочих місць. Всього ж, за цей час в економіку області підприємствами та організаціями залучено 1 млрд грн капітальних інвестицій. А за останній рік іноземні інвестиції в область надійшли із 46 країн світу. Нині в області функціонує понад 250 підприємств з іноземним капіталом.
Все це вплинуло на те, що Тернопільщина увійшла в першу десятку регіонів Європи із привабними інвестиційним кліматом.
Рейтинг «Європейські міста та регіони майбутнього 2014/2015» готувався на основі незалежного моніторингу рівня прямих іноземних інвестицій у 468 європейських містах та 110 регіонах. Інформацію для оцінки збирали у п’яти номінаціях: економічний потенціал, людські ресурси, економічна ефективність, якість життя, інфраструктура для бізнесу. Окремою була позиція щодо стратегії залучення прямих іноземних інвестицій. У цій категорії 73 європейських міста і 60 регіонів представили детальну інформацію про власні стратегії інвестиційної діяльності.
Обговорення