Вночі з 18 на 19 лютого у Тернополі протестувальники захопили приміщення міськрайонного суду на вулиці Котляревського. Там по-варварськи пошкоджено кабінети, архівні приміщення .Справи та документи викидали з вікон і палили.Для багатьох це був шок: нещодавно лише в приміщенні завершили ремонт,який тривав роками…
Про це та інші важливі речі говорили під час прес-конференції 27 лютого голова Апеляційного суду Тернопільської області Ігор Ваврів та начальник судової адміністрації області Ярослав Теслюк.
-Сьогодні Тернопільський міськрайонний суд відновив свою роботу. Зараз у приміщенні проводять інвентаризацію,- каже начальник судової адміністрації в області Ярослав Теслюк. За приблизними підрахунками Ярослава Теслюка, збитки від підпалу – 4 мільйони гривень.
– В приміщенні суду не тільки знищене майно, а і викрадене . У нас був конференц-зв’язок , де були встановлені великі плазмові екрани. Всього цього немає. Покрадено навіть деякі особисті речі працівників. Багато комп’ютерів згоріло, а нооутбуки просто зникли. Згоріла електропроводка , немає комп’ютерної мережі. Досі не можемо “запустити” опалення…В надзвичайно важких умовах доводиться зараз працювати суддям – розповідає начальник судової адміністрації Тернопільської області Ярослав Теслюк.
Зараз в усій країні існує криза довіри до суддів . З цим погодився і головний суддя Апеляційного суду області Ігор Ваврів. Судову гілку влади в Україні реформують вже давно. Проте зараз, вважає Ігор Ваврів, на перше місце для відновлення довіри виходять не закони, а особисті якості суддів.
– Кожен, хто одягнув суддівську мантію, кого держава наділила правом вирішувати питання, які стосуються людської долі, то повинен сам усвідомлювати свій статус судді. В першу чергу-неупередженість.Чесне, справедливе виконання своїх обов’язків і забезпечить цю довіру, – переконаний Ігор Ваврів.
На запитання журналістів, чи в період протестів судді були з народом, Ігор Ваврів відповів, що за це краще скажуть не слова, а прйняті на цей час рішення.
-Діяли ми, виходячи з власних переконань. Самі подумайте, якщо по всій Україні в більшості активістів протесту були заарештовані, то нас жоднен активіст ні одного дня фактично не провів за гратамии, – каже Ігор Ваврів.
Поцікавились журналісти і зарплатами працівників суду.
-В Україні судді отримують значно більшу зарплату, ніж пересічні українці,-каже Ярослав Теслюк.
Суддя, який має максимум вислуги ( 80% оплачують за вислугу і адміністративну посаду), то може мати зарплату 20-21 тисячу гривень. Це максимальна.А мінімальну -12 тисяч-отримує суддя, який не має вислуги, – пояснив Ярослав Теслюк.
-Така зарплата лише у суддів. Помічники судді, консультанти, судові секретарі та інші працівники суду зарплату отримують мінімальну,- коментує Ярослав Теслюк
Головний суддя Апеляційного суду області каже, що про свої статки може говорити відкрито. Зараз власного житла немає. Орендує квартиру к Тернополі, має автомобіль – Volkswagen Passat. Ігор Ваврів заявляє, люстрацію готовий як керівник пройти особисто.
Обговорення