• Останні
  • У тренді
«Я знав, що мені потрібно більше, ніж просто пересуватися»

«Я знав, що мені потрібно більше, ніж просто пересуватися»

03.07.2025
У Тернополі презентували фільм «Перший джаз» та згадали Богдана Весоловського

У Тернополі презентували фільм «Перший джаз» та згадали Богдана Весоловського

31.05.2026
На Тернопільщині обговорили реформу шкільного харчування: з 1 вересня теплі обіди мають отримувати всі учні

На Тернопільщині обговорили реформу шкільного харчування: з 1 вересня теплі обіди мають отримувати всі учні

31.05.2026
“Пиляли ногу іржавою пилкою”: історія азовця Владислава Жайворонка, який пережив “Азовсталь”, полон і не зламався

“Пиляли ногу іржавою пилкою”: історія азовця Владислава Жайворонка, який пережив “Азовсталь”, полон і не зламався

31.05.2026
Йосиф Кохан

У Тернополі змінюється керівництво Центру науково-технічної творчості школярів

31.05.2026
Роман Полікровський

На Тернопільщині у Збаражі перебудовують школу в житло для ВПО

31.05.2026

Блакитний Місяць уночі зійшов над Україною: наступного разу – у 2053-му

31.05.2026
догляд за малиною в серпні

Догляд за малиною у травні: 4 кроки до щедрого врожаю

31.05.2026
Освідчився просто на сцені: романтичний момент під час концерту Наді Дорофєєвої поблизу Тернополя

Освідчився просто на сцені: романтичний момент під час концерту Наді Дорофєєвої поблизу Тернополя

31.05.2026
На ринку з’явився один із найдешевших складаних смартфонів: що відомо про NovaFlip

На ринку з’явився один із найдешевших складаних смартфонів: що відомо про NovaFlip

31.05.2026
Трійця

Свята Трійця: головні традиції та заборони Зелених свят

31.05.2026
похорон героя

Тернопільщина провела в останню путь сімох невідомих захисників України

31.05.2026
ПСЖ

ПСЖ обіграв “Арсенал” в серії пенальті та став дворазовим переможцем Ліги чемпіонів

31.05.2026
Неділя, 31 Травня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

«Я знав, що мені потрібно більше, ніж просто пересуватися»

Як програма реабілітації після травми хребта допомагає відновити навички, незалежність і впевненість у собі

Опубліковано Назар Торпеда
03.07.2025

Віталій Форостяний зустрічає нас біля будинку, який збудував власноруч. «Хотів, щоб дітям було більше простору, ніж в однокімнатній квартирі», – каже він. Рішення звести будинок стало символом нового етапу його життя — відповідального, наповненого турботою про родину та прагненням створити затишок для близьких.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

рух електротранспорту та мопедів у пішохідних зонах

У центрі Тернополя встановлюють знаки про заборону руху електросамокатів та мопедів

08.05.2026
турнір із риболовлі для захисників України

На Збаражчині понад 30 ветеранів взяли участь у турнірі з риболовлі

04.05.2026

Життя чоловіка змінилося у 2018 році — дорожньо-транспортна пригода призвела до компресійного перелому хребта. Унаслідок травми Віталій втратив чутливість нижче грудної клітки і почав користуватись кріслом колісним. Операція зі встановлення металевої пластини допомогла стабілізувати хребет, але звикати до нового життя довелося поступово. «Після виписки я більше зосередився на побуті й звиканні до нових обставин. Але ніхто не підказував, що є програми, які можуть допомогти», – згадує Віталій.

До травми чоловік вів активне життя: займався перепродажем автомобілів, виховував дітей, а у вільний час займався неординарним хобі — створював елементи інтер’єру та декору з дерева за допомогою бензопили.

«Мене завжди тягнуло до чогось практичного. Щось зробити руками — то моє», — розповідає він.

Про програму  «Майстерність руху» в Центрі комплексної реабілітації людей з інвалідністю «Поділля» він дізнався від знайомого — теж користувача крісла колісного. Цей курс став частиною ширшої політики ПРООН у партнерстві з урядом Японії для підтримки реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою повномасштабним вторгненням. За словами Віталія, участь у програмі стала для нього можливістю вийти за рамки щоденної рутини й повернутись до більш активного життя.

«Я знав, що мені потрібно більше, ніж просто пересуватися — я хотів тренуватись, розвивати тіло, випробовувати себе», — розповідає він.

Активний спосіб життя потребує спеціального крісла колісного. Віталій пояснює, що активне крісло колісне — це легка, маневрова модель, якою користувач самостійно керує, може утримувати баланс на двох колесах і навіть долати складні ділянки.

«За допомогою цього крісла, ти можеш залізти на бордюр, втриматись на двох колесах. Низькоактивне — важке, і ти ним просто котишся», – каже Віталій.

Сам курс тривав два тижні. Його програма була насиченою: навчання технікам безпечного спуску сходами, подолання бордюрів, катання на активному кріслі колісному, заняття у спортзалі, електрофорез, масажі, силові тренування.

«Кожен день був чітко розпланований. Зранку сніданок, потім тренування, процедури. Все по графіку», — згадує Віталій.

Окрім навчальних занять, учасники курсу грали в хокей, відвідували більярд і мали змогу спілкуватися та соціалізуватися з іншими людьми з подібним досвідом. Важливу роль у програмі відіграв і новий тренувальний майданчик, облаштований за підтримки ПРООН та уряду Японії. Саме тут учасники відпрацьовували навички подолання перешкод — зокрема пересування сходами, бордюрами та іншими складними ділянками.

«Майданчик зроблений грамотно — все продумано: поручні, сходи, різні перепади висот. Можна вчитись реальним речам», — каже Віталій.

Програма передбачає можливість відвідати курс двічі на рік, тож Віталій вже записався на наступний заїзд.

«Відчув, що тільки почав розуміти, що до чого — а вже час їхати додому. Хочеться ще», — ділиться він.

Особливо важливим Віталій вважає те, що тренувальний майданчик доступний не лише в межах курсу.

«Будь-хто може приїхати й потренуватись самостійно, безкоштовно. Я тепер і друзям розповідаю про цю можливість — не всі про неї знають», — говорить чоловік.

Досвід Віталія демонструє, наскільки важливо мати доступ до якісної реабілітації. Завдяки підтримці Програми розвитку ООН в Україні та уряду Японії, подібні ініціативи стають доступними для людей з інвалідністю в різних регіонах країни. Створення безпечного середовища, участь фахівців і можливість здобути практичні навички відкривають нові перспективи для відновлення й розвитку.

Ці програми допомагають пройти складний шлях — від ізоляції та невизначеності до активної участі у житті суспільства. Учасники не лише працюють над фізичною реабілітацією, а й отримують важливий досвід взаємодії, спілкування, підтримки з боку інших людей з подібним досвідом. Це сприяє формуванню відчуття спільноти, віри у власні сили та розуміння, що шлях уперед — можливий. Саме завдяки таким ініціативам багато хто знаходить мотивацію жити далі, приймати нові виклики й будувати своє майбутнє з гідністю.

Щоб ще більше людей могли скористатися такими можливостями,  Програма розвитку ООН в Україні в межах проєкту «Протимінна діяльність в Україні» за фінансової підтримки урядів Іспанії та Республіки Корея підготувала короткий гайд. У ньому зібрано всю ключову інформацію про те, як безоплатно отримати реабілітаційні послуги та допоміжні засоби в межах державних програм. 

Документ доступний за покликанням: https://www.undp.org/uk/ukraine/publications/bezoplatna-reabilitatsiya-v-ukrayini-yak-otrymaty-dopomohu 

Читайте нас в Google News
Теги: Віталій Форостянийреабілітаціярухсуспільствоцентр
Share7ShareSend

Пов'язані публікації

Микола Поліщук

Президент Червоного Хреста України Микола Поліщук відвідав Тернопільщину

29.04.2026
проєкт «Соціальне таксі»

Без бар’єрів: у Тернополі «Соціальне таксі» здійснило вже 850 поїздок з початку року

08.04.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Низький уклін матерям Героїв: у Тернополі фінішував фестиваль «Тернопільські музичні вечори» 31.05.2026
  • У Тернополі відбудеться фестиваль «Міні Міс & Міні Містер Україна 2026» за участі TARABAROVA 31.05.2026
  • Успіх на всеукраїнському рівні: студент ТНТУ став бронзовим призером чемпіонату України з регбі 30.05.2026
  • У Тернополі відбулися громадські слухання щодо вартості громадського транспорту 30.05.2026
  • Стильне літо 2026: мережа INSHOES представила нову колекцію жіночого взуття 30.05.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.