Голова Тернопільської обласної державної адміністрації В’ячеслав Негода відвідав одне з найвпізнаваніших духовних місць краю — Полупанівську Святу Гору. У дописі за підсумками поїздки він поділився враженнями про унікальний ландшафтний заказник місцевого значення, що розташований на території Скалатської громади.
Це місце, що поєднує у собі пам’ять, духовність і красу природи. Комплекс включає костел Святого Йосафата, церкву Святої Трійці, Хресну дорогу, а також джерело, вода з якого, за легендою, має цілющі властивості. Саме тут, за переказами, з’явилася Божа Матір.
Полупанівська Свята Гора також пов’язана з іменем Леса Курбаса: у дитинстві він любив приходити сюди, аби побути на самоті з природою. На так званому Чубатому Камені, що й досі височіє на вершині, юний митець читав книжки. Сьогодні це місце відкриває неймовірні панорами на околиці й продовжує бути джерелом натхнення для багатьох.
У своєму дописі В’ячеслав Негода наголосив, що найбільшу цінність цих місць творять самі мешканці. Про Святу Гору розповіли староста села Полупанівка Марія Марко та вчителька історії Староскалатської школи Галина Павлюк. Саме завдяки таким людям зберігається пам’ять, передається духовність і формується зв’язок поколінь.
Окремо очільник області згадав про діяльність пані Марії Марко — не лише як старости, а й активної волонтерки. Вона підтримує воїнів на передовій, організовує збори, їздить до бійців, незважаючи на особисті виклики. Її донька — парамедикиня, а син — оборонець Маріуполя, який пробув у полоні сім місяців.
«Проте, мабуть, головне — це наші люди, натхненні бажанням розповідати про визначні місця громади! Люди, які є патріотами і всім серцем люблять свій край, популяризують його історію, культуру, духовність, традиції», — зазначив В’ячеслав Негода.
Полупанівська Свята Гора — не просто пам’ятка чи туристичний маршрут. Це — серце громади, символ стійкості, пам’яті та любові до рідної землі.
Читайте також: У Тернополі оприлюднили унікальні фото будівництва Церкви святого апостола Петра