Верховна Рада зменшила граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку.
Про це повідомляє Міноборони, – пише ВолиньUA.
За відповідне рішення віддали 304 голоси.
Проєкт ініціювало Міністерство оборони спільно зі Збройними силами України. Пояснили, що під час дії правового режиму воєнного стану потреба в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років відсутня.
У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що на сьогодні на строкову військову службу призиваються громадяни України чоловічої статі з 18 років.
Багато хто отримує відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти. Навчання, як правило, триває чотири-шість років, яке закінчується під час досягнення 22-24 років.
“У разі зменшення граничного призовного віку до 25 років призовні комісії матимуть достатньо часу на реалізацію виконання громадянами України військового обов’язку та призову їх на строкову військову службу”, – йдеться у документі.
Перебування громадян на військовому обліку призовників до 27 років та необхідність щороку прибувати до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з метою підтвердження права на відстрочку від призову, а також проходження медичних оглядів призводить до значних фінансово-матеріальних витрат.
“Крім цього, тривале перебування громадян на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану вважається недоцільним, враховуючи те, що значна чисельність придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період”, – пояснили в уряді.
Під час воєнного стану загальна мобілізація стосується чоловіків від 18 до 60 років. З весни 2022 року призов на строкову військову службу не проводився. Під час загальної мобілізації комплектування вакантних посад у ЗСУ та інших військових формуваннях здійснюється за рахунок військовозобов’язаних та резервістів.
Обговорення