Запропонований урядом «газовий» меморандум не працює, а ситуація в енергетиці стає критичною. Люди й бюджетні установи отримують платіжки з у кілька разів вищими від обіцяних владою цифрами, а об’ємів газу в сховищах може не вистачити на всю зиму.
«Батьківщина» вимагає оголосити надзвичайний стан в енергетиці й пропонує план невідкладних заходів, які дозволять уникнути кризи та спокійно пройти країні опалювальний сезон.
«Перекладати відповідальність за безпорадність влади у питанні тарифів на газ не можна! Тому потрібно негайно почати діяти, аби вирішити той колапс, який уже сьогодні негативно позначається на платіжках і може поставити людей на межу виживання. Для того, щоб владнати ситуацію вже зараз є всі можливості, варто лише почати діяти!» — зазначила лідерка партії та озвучила необхідний план дій.
План «Батьківщини» передбачає оголошення в енергетиці надзвичайного стану та втілення кількох невідкладних кроків:
— Негайне припинення експорту природного газу з України;
— Термінове усунення всіх посередників між видобутком і облгазами;
— Якнайшвидше ухвалення закону «Батьківщини» №4680 про спрямування дешевого газу власного видобутку на потреби населення.
«Я хочу, щоб парламент повернув собі функції парламенту, щоб ми нарешті ухвалювали потрібні людям рішення, а не обслуговували чужі корупційні інтереси», — закликала голова «Батьківщини».
Водночас Юлія Тимошенко розкритикувала меморандум, запропонований Кабінетом міністрів місцевим громадам, і продемонструвала присутнім платіжку за газ для відділу освіти Тростянецької міської ради Сумської області, у якій вартість газу становить 47 гривень за кубометр, тобто мало не вчетверо більше, вказаної у меморандумі суми.
Також критичною, за словами голови «Батьківщини», залишається ситуація із запасами газу — їх просто може не вистачити на всю зиму. І ця тема потребує особливої перевірки й покарання.
«Щонайменше 37 мільярдів газу можна закачати в сховища. Влітку це можна було зробити у шість разів дешевше, ніж тепер. Бюджетні установи, людей, в тому числі й промисловість, можна було забезпечити цінами на газ у шість разів дешевше, ніж сьогодні. Ви уявляєте масштаб втрат, який буде в держави, тим паче, що Коболєв заявив, що у НАК «Нафтогазу» було два мільярди доларів на закачку газу в газові сховища. Газ не закачаний, збитки покриватимуться з державного бюджету і з місцевих бюджетів України. Хто за це відповість? Винні у зриві наповнення газових сховищ були притягнуті до кримінальної відповідальності?» — обурилася лідерка партії.
«Батьківщина» вимагає створення у Верховній Раді тимчасової слідчої комісії, яка з’ясує, хто зірвав план заповнення наших сховищ влітку, коли газ коштував у 6 разів дешевше. Також Юлія Тимошенко ініціює звіт прем’єр-міністра щодо готовності країни до опалювального сезону.
«Треба діяти негайно і рятувати людей!» — закликала Юлія Тимошенко.
Роман ЗАДОРОЖНИЙ.
Обговорення