Україна протягом наступних двох тижнів може вийти на перше місце за рівнем смертності від COVID-19 серед великих країн Європи.
к передає кореспондент УНІАН, про це керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганиченко повідомив під час презентації аналізу поточної ситуації та моделювання сценаріїв поширення COVID-19.
«У світі ситуація (з COVID-19 – УНІАН) погіршується у порівнянні з попереднім тижнем. На попередньому тижні ми говорили, що захворюваність у світі вже перевершує попередній пік захворюваності, і ми бачимо, що цей показник продовжує зростати», – заявив він.
За словами Ганиченка, дуже швидко наразі зростає захворюваність в Азії, зокрема – в Індії та Туреччині. «Якщо говорити про всі випадки, то 41% з усіх випадків у світі – це Індія. Однак ми бачимо, що інші континенти стабілізуються. Європа вже котрий тиждень спадає. Україна також спадає за виявленими випадками», – зауважив аналітик.
Водночас, за його словами, захворюваність на COVID-19 в Україні на 42% вища за середньоєвропейську. «Якщо ми поглянемо на більш широкий спектр показників: що відбувається із захворюваністю, смертністю, рівнем тестування, контролем за поширення захворюваності, – то висновок такий: Україна зараз уже друга за рівнем смертності серед великих країн Європи. Приблизно місяць тому Україна була десь п’ята, сьома», – зауважив він.
Аналітик додав, що наразі на фоні стабілізації епідеміологічної ситуації у Європі Україна «виглядає гіршою» та наголосив на «надзвичайно гарній» епідемічній ситуації у Великобританії, Португалії, Чехії.
«Україна на другому місці за смертністю після Польщі, на третьому місці – Румунія. Україна протягом наступних двох тижнів може вийти на перше місце за рівнем смертності серед великих країн Європи, у яких населення більш ніж 10 млн осіб», – додав він.
За його словами, в Польщі та Румунії захворюваність та смертність на COVID-19 спадає швидше, ніж в Україні.
«Смертність в Україні спадає, але дуже поступово. Україна знаходиться на плато по смертності з невеликим спадом. Ситуація покращується, але невеликими темпами. Смертність продовжить спадати, тому що захворюваність продовжить спадати і цей спад пришвидшується», – додав Ганиченко.
Обговорення