В Україні на 7 липня, за даними МОЗ, у зв’язку із коронавірусною епідемією зафіксували:
- 49 043 випадки коронавірусної хвороби COVID-19;
- 1 262 людини людей померли;
- 21 703 – одужали.
Усього, за офіційними даними протестували 722 513 людей.
Захворювання COVID-19 спричиняється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем. Захворювання може перерости в пневмонію, що може стати смертельною. Більшість хворих видужує; помирають переважно люди із супутніми захворюваннями й ослабленою імунною системою, здебільшого старшого віку.
Станом на 7 липня у світі, за даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса у США, було зафіксовано:
- 11 419 638 випадків зараження COVID-19;
- 533 781 людина померла;
- майже 6 мільйонів 162 тисячі одужали.
Тут ми публікуємо коментарі фахівців, їхні рекомендації, як вберегтися, й інформуємо про розвиток подій щодо коронавірусної пандемії в Україні і світі.
Влада Ізраїлю вирішила повторно закрити бари, клуби і спортзали в країні через зростання числа хворих на коронавірусну інфекцію, повідомляє видання The Jerusalem Post.
Міністерство охорони здоров’я також рекомендувало закрити синагоги, але цього поки вирішили не робити: вони продовжать діяльність, проте одночасно в них зможуть перебувати не більше від 19 осіб. Кількість відвідувачів ресторанів буде обмежена 20 людьми, на літніх верандах зможуть перебувати не більш як 30.
Ізраїль уперше запровадив жорсткі обмежувальні заходи в березні, через це до початку травня в країні з населенням 9 мільйонів людей епідемія була фактично переможена, щодня фіксувалися лише кількадесят випадків COVID-19.
Наприкінці травня в Ізраїлі були скасовані обмеження на роботу організацій і проведення масових заходів, із основних протиепідемічних заходів чинним залишився лише масковий режим. У червні кількість хворих знову почала різко зростати: в останні дні щодня заражаються близько тисячі людей.
Всього в Ізраїлі зафіксовані понад 30 тисяч випадків зараження, 332 людини померли.
Львівська обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій частково послабила карантинні обмеження на Львівщині. Це рішення ухвалене, оскільки, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, в області зменшилося поширення коронавірусної інфекції і пік захворюваності спав, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
Згідно з рішенням комісії, з 7 липня дозволено відновити роботу готелів, закладів громадського харчування, фізичної культури і спорту, спортивних залів і фітнес-центрів за умови дотримання протиепідемічних заходів і відповідних розпоряджень головного державного санітарного лікаря України. Фактично спортивні клуби і фітнес-зали у Львові самостійно відновили роботу кілька тижнів тому.
Також дозволене проведення масових релігійних заходів лише на відкритому повітрі, але з дотриманням фізичної дистанції між учасниками не менш як 1,5 метра.
Якщо захворюваність на коронавірусну інфекцію спадатиме, то відновлять і роботу дошкільних установ усіх форм власності.
«43% ліжкової мережі лікарень заповнені. 1014 хворих зараз на лікуванні в шпиталях Львова та області. Ми маємо стабільну кількість звернень до медиків тяжких хворих, стабільна кількість пацієнтів потребує шпиталізації, і ми поступово послаблюємо карантинні заходи. Епідситуація має бути чітко контрольована, і в разі погіршення захворюваності посилимо заходи», – каже директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної адміністрації Орест Чемерис.
У Львові та на Львівщині підтверджені 6301 випадок інфікування коронавірусом за весь період епідемії. 164 людини померли. За останню добу лабораторні центри провели 797 ПЛР-тестів, з них 105 – позитивні (64 у мешканців Львова).
Обговорення