Якщо ви не маєте змоги освятити пасхальне приношення іншим способом чи придбати вже освячене, то наводимо інструкцію як це зробити при перегляді Пасхального богослужіння онлайн.
Перед початком богослужіння приготуйте пасхальне приношення, святу воду та (бажано) освячене зілля, яким будете окроплювати кошик.
Наприкінці богослужіння священик чи архієрей буде читати молитви на освячення паски та іншої поживи.
Після закінчення читання молитов, коли священнослужитель буде промовляти “Благословляється і освячується пожива ця”, візьміть зілля і тричі хрестовидно покропіть святою водою пасхальне приношення. Якщо нема зілля і нічого, що можна було б використати для окроплення, можна це зробити просто долонею.
Важливо пам’ятати, що пожива освячується не самим окропленням, а саме читанням молитов. Окроплення є символічним знаком сходження Божественної благодаті і не заміняє молитви, а доповнює повноту священнодії.
Також варто розуміти, що молитви читаються саме на освячення пасхальних страв, що символізує закінчення посту. Не варто під час цього освячення разом з паскою та їжею окроплювати святою водою хрестики чи ікони, якщо ви не збираєтесь їх їсти.
Обговорення