Делегацію від Тернопільщини на форумі очолив голова обласної ради Віктор Овчарук.
“Форум є одним із ключових міжнародних заходів у Польщі, присвячених питанню співпраці та формуванню об’єктивного бачення спільних проблем Європи та України, та майданчиком обміну думками, позиціонування поглядів, напрацювання цікавих бізнес-контактів та бізнес-проектів, – переконаний очільник обласної ради. –Саме під час таких масштабних, так би мовити, конференцій і напрацьовуються зв’язки, які згодом переростають у велику співпрацю, реалізацію різноманітних бізнесових чи соціальних проектів”.
Гості форуму – понад 800 учасників з Польщі, України, сусідніх країн та США – представники урядів, політики, дипломати, бізнесу, місцевого самоврядування, європейських інституцій, міжнародних організацій, експерти та аналітики. Форум Європа-Україна, організовується з 2007 р. і є одним з ключових заходів Інституту Східноєвропейських Досліджень. Головна тема вже тринадцятого Форуму – питання продовження реформ та модернізації України в ситуації зміни влади в Києві у результаті президентських та парламентських виборів.
Цьогоріч організатори очікували на приїзд групи українських урядовців, парламентарів і представників місцевого самоврядування з областей, найбільш зацікавлених у польсько-українській співпраці та європейській інтеграції. було заплановано проведення двох пленарних сесій. Перша з них – присвячена місцю країн Східної та Центральної Європи на політичній та економічній карті континенту. Друга сесія мала відповісти на питання про баланс змін за 30 років від падіння комуністичної системи.
Окрім того, під час ХІІІ Форуму Європа – Україна організатори провели більше, ніж 40 панельних дискусій, які розділені на тематичні блоки: бізнес, інвестиції та економіка, європейська інтеграція та реформи, міжнародна та безпекова політика, а також суспільство, освіта та “молодіжна” політика та співпраця. Говорили також про нові ініціативи в українсько-польських взаєминах.
В економічному блоці конференції найцікавіші дискусії стосувалися результатів договору про асоціацію та вільну торгівлю поміж Україною та ЄС, енергетичної безпеки, перспектив подальшого зменшення бар’єрів та обмежень в економічній співпраці. Були дискусії про розбудову інфраструктури для транспорту, перспективи змін в українському сільському господарстві, побудову інноваційної економіки, перспективи збільшення іноземних інвестицій в Україну тощо.
Частина Форуму, присвячена міжнародній політиці, відповіла, зокрема, на питання, чи може бути можливим і коли подальше розширення Європейського Союзу, як відновити у світі повагу до міжнародного права, як протистояти загрозам з боку Російської Федерації та протидіяти російській пропаганді, як зміцнити співпрацю країн ініціативи Тримор’я з Україною тощо. Також проведені дискусії про майбутнє українських Донбасу та Криму.
У низці безпекових дискусій обговорювали питання регіональної військової співпраці НАТО на східному фланзі, безпека в чорноморському басейні. Ключовим є відповідь на питання, як міжнародна спільнота може допомогти Україні припинити конфлікт із Москвою.
У межах форуму діє Східний виставковий Ярмарок, під час якого презентовано різні регіони. На виставці представлена також і Тернопільщина.
Обговорення