Мазурак
Два «Audi» не розминулись на дорозі у Лановецькій громаді: постраждала дитина
Визначилися усі переможці всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт-2024»
прапор і свічка
У тернополянина конфіскували унікальні древні скам’янілості, які він намагався відправити за кордон
Верховний суд оголосив рішення щодо тендеру на ремонт дороги Галич-Підгайці-Сатанів на 2,4 мільярда
На Тернопільщині із колодязя діставали 75-річну жінку
Зник безвісти 12 червня: на щиті повертається до Чортківської громади захисник Олександр Хвала
Заходити у храм дівчатам та жінкам у брюках… можна
алея слави
електроенергія
комуналка

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Унікальна печера Оптимістична нещодавно відсвяткувала 50 років з дня відкриття. Невеличка спочатку, від 2 км забитих глиною ходів, щорічною працею спелеоекспедицій під керівництвом Львівського спелеоклубу “Циклоп” печера досягла статусу найдовшої печери Європи, а серед гіпсових печер вона найдовша у світі.

Розгалуження ходів ретельно виміряні та досягають 260 км. Відкрили її неподалік села Королівка, що на Борщівщині, повідомляє tenews.org.ua. У свій ювілейний рік печера, яку раніше рахували майже зовсім безводною, подарувала своїм дослідникам багато підземних озер. Дослідження велись у напрямку “Північ”. Одне за одним відкривались озера Мрія, Частинка Бога, П’ятикутне, Пермске, Фріке, Містік, Кишенька і озеро Мікрон, яке за оцінками спеціалістів претендує на звання найбільшого підземного озера України. Глибиною 5, а можливо і 6 метрів з кришталево чистою водою температурою 7 градусів за Цельсієм і площею поверхні біля 500 м кв. Вікрив озеро луцький спелеолог Троцюк Ігор у квітні місяці.

За словами дослідника цей хід зараз можна проходити тільки навколішках протягом двох годин. Вперта праця навесні принесла свої неочікувані результати – раптом відкрився отвір у новий зал. Практично спелеолог “вивалився” на берег недоторканого озера. Це перше така велика водойма у печері. Сьогодні печерне озеро досліджують люди дуже рідкісної спеціальності – спелеодайвери. З ходовиками, у гідрокостюмах та з кисневими балонами пробують пройти озеро під водою.

Пов'язані публікації

Обговорення