3 листопада стартував сезон полювання на парнокопитних, а з 11 листопада стартує мисливський сезон і на хутрових звірів. Про його особливості розповідає головний мисливствознавець області, головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів обласного управління лісового та мисливського господарства Микола Слюсаревський.
– Миколо Олексійовичу, сезон полювання на парнокопитних: який термін його проведення?
– На території лісових мисливських угідь області 3 листопада відкрилося колективне полювання на кабана дикого та козулю європейську, яке триватиме до 30 грудня 2018 року. На самців кабана дикого та його молодняк, здатний до самостійного існування, можна буде полювати з 5 по 27 січня 2019 року включно.
– Чи впливають на проведення сезону полювання непоодинокі спалахи африканської чуми свиней?
– Так, звичайно. Зокрема, рішенням Державної протиепізоотичної комісії при Тернопільській облдержадміністрації, в зв’язку зі спалахами африканської чуми свиней, користувачів мисливських угідь зобов’язано, при проведенні ліцензійних полювань, забезпечити 100-відсотковий відбір патматеріалу кабана дикого для здійснення ветеринарно-лабораторних досліджень.
Разом із тим, у кожному з лісогосподарських підприємств – користувачів мисливських угідь закріплено відповідальних за проведення відбору патматеріалу здобутої дичини для проведення відповідних досліджень.
– Розкажіть, будь ласка, про дні полювання на хутрових звірів та чи є ліміти щодо полювання?
– Полювання на хутрового звіра на території мисливських угідь області розпочинається 11 листопада 2018 року і буде тривати: на зайця-русака – до січня 2019 року; на лисицю – до 24 лютого 2019 року включно.
Днями полювання на зайця-русака та лисицю є 11, 18, 25 листопада, 2, 9, 16, 23, 30 грудня 2018 року, 6, 13, 20 січня 2019 року. На лисицю червону – 9, 10, 16, 17, 23, 24 лютого 2019 року.
Норма відстрілу на одного мисливця за один день полювання – один заєць, на лисицю червону норму відстрілу не лімітовано.
– В обласному управлінні діє «єдине вікно» з надання адміністративних послуг, зокрема, і для мисливців. Які саме послуги можна там отримати?
– У «єдиному вікні» з надання адміністративних послуг обласного управління мисливці мають змогу отримати посвідчення мисливця, контрольні картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання і їх дублікати. Крім того, послугою можуть скористатися громадяни, які хочуть стати мисливцями, відповідно, тут вони можуть скласти іспит, аби отримати відповідний дозвільний документ.
«Єдине вікно» працює лише 2,5 місяця, адміністративні послуги в ньому отримали більше тисячі осіб.
– Новий закон про аліменти стосується й мисливців, яким чином?
– «Злісних» неплатників аліментів занесено в базу. Всю інформацію опрацьовано. З 1797 осіб, щодо яких винесено постанови стосовно обмежень в праві полювання та порушення чинного законодавства, 25 є мисливцями, 10 із них станом на 25 жовтня погасили заборгованість з аліментів.
– Які документи мисливець повинен мати при собі під час полювання?
– Посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, картку відстрілу дичини (ліцензію на добування дичини), дозвіл на зброю (дозвіл на право зберігання, носіння мисливської рушниці) та паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.
– Як здійснюється охорона державного мисливського фонду від посягань браконьєрів? Скільки осіб притягнуто до відповідальності?
– У кожному підприємстві створено рейдові бригади, які виїжджають на патрулювання з охорони державних мисливських угідь від порушників мисливського законодавства. Зокрема, від початку року проведено 1122 рейди. Затримано 32 особи, яких притягнуто до адміністративної відповідальності, складено 32 протоколи, один із яких направлено на розгляд органам Мінприроди та один передано до суду. Стягнуто 6629 гривень штрафів.
– Скільки ж мисливців зареєстровано в області, скільком побажати «ні пуху, ні пера…»?
– 8300 осіб.
Христина ПЕРЕПЕЛИЦЯ
Обговорення