• Останні
  • У тренді

«Мрія» інвестувала у розвиток кооперативного руху понад три мільйони гривень

13.07.2018
домашнє насильство

У Тернополі жінка посеред вулиці побила підлітка

21.08.2025
Російська атака на Рівненщину: постраждала 67-річна жінка, в обласному центрі ліквідували пожежу

Російська атака на Рівненщину: постраждала 67-річна жінка, в обласному центрі ліквідували пожежу

21.08.2025
Наталія Перехрист

Тернопільська вчителька Наталія Перехрист увійшла до ТОП-50 найкращих педагогів України за версією Global Teacher Prize

21.08.2025
Атака рф на Мукачево: кількість постраждалих зросла до 19, масштабну пожежу локалізовано

Атака рф на Мукачево: кількість постраждалих зросла до 19, масштабну пожежу локалізовано

21.08.2025
Якщо близька людина зникла безвісти через війну

Якщо близька людина зникла безвісти через війну

21.08.2025
Пасічники Тернопільщини створюють Бджолиний центр для експорту меду

Пасічники Тернопільщини створюють Бджолиний центр для експорту меду

21.08.2025
Іван Безкоровайний

У Теребовлянській громаді помер солдат Іван Безкоровайний

21.08.2025
новий заступник

У голови ТОДА може з’явитися новий заступник

21.08.2025
врятували п’ятирічного хлопчика

У Тернополі хлопчик після важкої аварії повернувся до життя

21.08.2025
«Турист» із неба і фронту: історія воїна, який не залишив армію

«Турист» із неба і фронту: історія воїна, який не залишив армію

21.08.2025
У Сновидові на Тернопільщині бригада на мотоциклах знищили кавуни на полі

У Сновидові на Тернопільщині бригада на мотоциклах знищили кавуни на полі

21.08.2025
20-річний розвідник із Тернополя хоче повернутися на службу після важкого поранення

20-річний розвідник із Тернополя хоче повернутися на службу після важкого поранення

21.08.2025
Четвер, 21 Серпня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

«Мрія» інвестувала у розвиток кооперативного руху понад три мільйони гривень

Опубліковано Спокійна Надія
13.07.2018

Агрохолдинг “МРІЯ ” активно підтримує розвиток кооперативного руху. Упродовж трьох років компанія надає фінансову та організаційну допомогу зі створення кооперативів. Зокрема за підтримки “МРІЇ” запрацювало 24 кооперативи.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Пасічники Тернопільщини створюють Бджолиний центр для експорту меду

Пасічники Тернопільщини створюють Бджолиний центр для експорту меду

21.08.2025
Іван Безкоровайний

У Теребовлянській громаді помер солдат Іван Безкоровайний

21.08.2025

Діяльність ягідного кооперативу «Файна поляна», що в селі Августівка Козівського району, розпочалася у 2015 році. На початку в обробіток взяли 4 гектари землі. Згодом кооператив розширився.

«На даний час маємо понад 20 гектарів. У минулому році ми зібрали понад 50 тонн малини, у цьому році плануємо подвоїти врожай, – розповідає співзасновник та учасник кооперативу «Файна поляна» Ігор Новосядлий. – Наш кооператив розпочав свою діяльність завдяки Агрохолдингу «МРІЯ», який надав нам співфінансування для закупівлі саджанців. Ми привезли їх із-за кордону. Починали все з ремонтантних сортів, тепер є і літні сорти, англійської селекції. Хочемо подякувати «МРІЇ» також за допомогу в організації навчання. Багато було проведено семінарів, ми їздили до Львова, Києва, Дніпра. Отримані знання допомогли нам в організації роботи нашого кооперативу.

Наталія Меліш вже третій рік є учасником кооперативу «Файна поляна». «У сусідньому селі маю також ділянку в обробітку. Вирощуємо малину, спочатку мали 30 сотиків, тепер досадили декілька рядів і буде вже 50. Минулого року зібрали тонну малини. Вважаю, що для мене цього і так багато. Не потрібно їхати в іншу країну на заробітки, знаходишся з сім’єю. Зараз в обробітку маємо півгектара. Цього року плануємо посадити ще полуницю. Це наш сімейний бізнес. Чим більше часу приділяєш, тим більше врожаю можна очікувати».

10-річна Вікторія Футурська збирає малину разом з мамою. «Ми приходимо о 9-тій годині, беремо відеречко, стаємо в рядочок і збираємо, мама з одного боку, я з іншого. Мене така робота не втомлює. Якщо малина жовта, то відкидаю, якщо червона, тоді збираю», – розповідає Вікторія.

Динамічний розвиток «Файної поляни» наштовхнуло його засновників та учасників об’єднатися у реалізації ще одного масштабного проекту – збудувати цех глибокої заморозки ягід. Підтримав проект також Агрохолдинг «МРІЯ».

«Цех будується у селищі Городище. Місце обирали логістично правильно, щоб охопити 5-6 районів, де знаходяться кооперативи, від яких плануємо залучати ягоду. Наше пріоритетне завдання – надати логістику іншим кооперативним об’єднанням, допомогти зі збутом і продати ягоди в подальшому по вигідній ціні», – каже співзасновник і учасник кооперативу «Файна поляна» Ігор Новосядлий.

Будівництво об’єкта вже підходить до завершення. «Одна камера призначена для глибокої заморозки ягід до мінус 36 градусів, інша – до мінус 18 градусів. Справа в тому, що в сезон збору малини різко валиться ціна на ягоду. Для того, щоб нівелювати даний негативний момент, була гостра потреба в будівництві камери зберігання для глибокої заморозки. Велика камера має 350 кубічних метрів об’єму зберігання. Розрахована вона на середньодобову заморозку 3 тонни ягід. Плануємо, що тут будуть 6 працівників, які будуть сортувати, приймати всі технологічні процеси», – каже учасник кооперативу «Файне поляна» і голова правління кооперативного об’єднання «Файні Ґазди» Тарас Андрійчук.

Ініціатори проекту переконані, робота цеху глибокої заморозки ягід сприятиме розвитку кооперативного руху в регіоні і дасть конкретні результати – збільшить дохідність від ягоди до 8 гривень на кілограмі.

«Це буде перша в Україні кооперативна заморозка. Це перший прецедент, коли зібралися фермери, домогосподарства і об’єдналися навколо такої ідеї. Завдяки Агрохолдингу «МРІЯ» ми придбали приміщення. Плануємо співпрацювати з кооперативами з Підгаєцького, Монастириського, Бережанського, Зборівського, Козівського районів», – каже Тарас Андрійчук.

України поки що немає у списках світових виробників вирощування малини. Засновники «Файної поляни» сподіваються, що незабаром складуть гідну конкуренцію виробникам інших країн.

У Козівському районі функціонують ще інші кооперативи, які були створені за організаційного і фінансового сприяння Агрохолдингу «МРІЯ», один з них – «Старий млин».

– Працюємо вже рік часу. Потужність млина – 4 тонни за зміну. Гарна мука виходить. Люди задоволені якістю. У нас ще стоїть екструдер, його потужність становить 250 центнерів в годину. Пробували робити олію. З 23 кілограмів в середньому виходить 11 літрів, – каже директор кооперативу «Старий млин» Ігор Баран. – У нашому кооперативі 198 учасників. Коли починали роботу, було 7 чоловік. Людей організовувати було важко. «МРІЯ» підтримала нас фінансово, надала 86 тисяч гривень і надалі допомагає.

Підтримка кооперативів – це винятково соціальний проект для Агрхолдингу «МРІЯ». Компанія жодного економічного ефекту в ньому не вбачає, лише допомагає фермерам, ініціативним групам людей успішно організувати діяльність кооперативних об’єднань. Для цього Агрохолдинг виділяє кошти для співфінансування і сприяє, щоб учасники кооперативного руху мали можливість підвищувати рівень знань про особливості ведення бізнесу.

– Компанія «МРІЯ» почала підтримувати кооперативний рух з 2015 року. Для нас це був тоді перший пілотний проект, метою якого, в першу чергу, було створення робочих місць у сільській місцевості. Загалом «МРІЯ» інвестувала у цей проект вже більше трьох мільйонів. До кінця року сума інвестицій на підтримку кооперативного руху досягне 4 мільйонів гривень, – зазначає начальник відділу регіонального розвитку та зв’язків з органами влади агрохолдингу «Мрія» Василь Мартюк.

Тамта Гугушвілі 

Читайте нас в Google News
Теги: агрохолдинг мріямріяновиниТернопільщина
Share6ShareSend

Пов'язані публікації

про двох сестер

Історія двох сестер з 68 єгерської бригади

20.08.2025
патріотичний дитячий велопробіг

У Скориківській громаді провели дитячий велопробіг у пам’ять про воїнів

20.08.2025
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50% Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50% Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50%

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Ти потрібен тут і зараз!.. 21.08.2025
  • 20-річний розвідник із Тернополя мріє повернутися на службу 21.08.2025
  • Іван із Тернопільщини після початку повномасштабної війни повернувся з-за кордону та вступив до лав Збройних сил 21.08.2025
  • 21 серпня буде припинено газопостачання частини Тернополя і приміських сіл 21.08.2025
  • Тернопільська обласна клінічна лікарня передала чергову допомогу на фронт 21.08.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.