Понад сотню дітей, вихованців Чортківської школи-інтернату, з нового року можуть залишитися без належного догляду. Ще влітку Кабінет Міністрів змінив нормативи щодо прийняття учнів в інтернатні заклади, значно звузивши перелік категорій, які можуть там перебувати.
Сьогодні у Чортківській загальноосвітній школі-інтернаті навчається 156 дітей. З них 76 – місцеві, решта 80 – з навколишніх сіл. З нового року кількість вихованців може зменшитися майже у вісім разів. Відповідно до нових норм, право залишитися у закладі мають четверо міських дітей та 16 – з району.
– Причина в тому, що 9 серпня 2017 року Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою змінено умови прийняття дітей у школи-інтернати. Відповідно до неї, у закладах такого типу на пільговому забезпечені можуть перебувати (проживати та харчуватися безкоштовно) учні, батьки яких працюють вахтовим методом, робота яких пов’язана зі змінами та переїздами, які перебувають на тривалому стаціонарному лікуванні, – пояснює депутат Чортківської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» Світлана Грабовецька.
Новими нормами не передбачено перебування у закладах дітей, батьки яких не працюють, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей, які проживають у незадовільних житлово-побутових умовах. Раніше вони мали право перебувати в інтернаті п’ять днів із семи: харчуватися та проживати у комфортних умовах.
– Найбільше схвилювало те, що відкинутими залишились якраз найбільш незахищені категорії дітей. Наприклад, батьки яких ведуть асоціальний спосіб життя, зловживають алкоголем, не працюють, а отже не можуть забезпечити їм належний догляд. Швидше за все, такі діти не будуть ходити в школу. Тепер вони залишилися і поза увагою держави. Вважаю, що таким чином порушується їхнє законне право на освіту, – каже Світлана Грабовецька.
Права перебувати у закладах інтернатного типу відтепер позбавлені й діти, які проживають у населених пунктах, де немає школи. – Наприклад, у селі Криволуки є лише початкова школа. Старші діти ходять у школу в сусіднє село, яке знаходиться за три кілометри, зазначає депутат.
Світлана Грабовецька підготувала звернення до Кабміну, у якому пропонує доповнити перелік категорій, які можуть бути влаштовані у школу-інтернат, дітьми, які виховуються одним із батьків, та проживають у населених пунктах, де немає школи або вона розташована далеко. На останній сесії звернення, адресоване урядовцям, підтримали депутати Чортківської районної ради. Також питання буде винесено на розгляд Чортківської міської ради.
Обговорення