• Останні
  • У тренді

Яких вакцин не вистачає тернопільським діткам і де їх узяти?

31.08.2017
Начальник Тернопільської ОВА обговорив із новим керівником департаменту інфраструктури Тарасом Капустою пріоритети розвитку регіону

Начальник Тернопільської ОВА обговорив із новим керівником департаменту інфраструктури Тарасом Капустою пріоритети розвитку регіону

07.07.2025
«Ходила до ТЦК з 18 років»: як Аліна скористалася шансом стати морпіхом

«Ходила до ТЦК з 18 років»: як Аліна скористалася шансом стати морпіхом

07.07.2025
Віктор Дрожак

Бучацька громада зустріла тіло загиблого воїна Віктора Дрожака

07.07.2025
Михайло Підгребя

На фронті загинув молодий захисник з Заліщиків Михайло Підгребя

07.07.2025
Любов Андрусів

У Німеччині вбили жительку Монастириської громади Любов Андрусів і її маленьку доньку (відео)

07.07.2025
Назар Бойко

У бою загинув солдат 63-ї бригади Назар Бойко з Тернопільщини

07.07.2025
3060 тернопільських захисників отримали грошову допомогу на спорядження

Тернопіль для ЗСУ: міська рада оголосила нові закупівлі техніки для військових

07.07.2025
Анатолій Синява

Після року невідомості підтверджено загибель захисника з Монастириськ Анатолія Синяви

07.07.2025
Поліцейські Тернопільщини отримали ордени «За мужність» від Президента України

Поліцейські Тернопільщини отримали ордени «За мужність» від Президента України

07.07.2025
УДАР запропонував законопроєкт, який захищає демократію на рівні місцевого самоврядування

УДАР запропонував законопроєкт, який захищає демократію на рівні місцевого самоврядування

07.07.2025
Частини ракети на Тернопільщині впали на подвір’я місцевої жительки

Частини ракети на Тернопільщині впали на подвір’я місцевої жительки

07.07.2025
Підготовка цивільних до спротиву

Центр підготовки до національного спротиву відкриють на Тернопільщині

07.07.2025
Понеділок, 7 Липня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Яких вакцин не вистачає тернопільським діткам і де їх узяти?

Опубліковано Спокійна Надія
31.08.2017

Завтра стартує новий навчальний рік. Діти повернуться в організовані колективи, а тому батьки взялися за профілактичні щеплення. Зважаючи на ріст інфекційних захворювань, прихильників вакцинації стало більше. Покращилась ситуація і щодо забезпечення профілактичними препаратами, але щодо деяких позицій є нюанси. Через це батьки почали шукати альтернативні варіанти: замовляють препарати за власні кошти або привозять їх з Польщі.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Застосунок «е-Тернопіль» увійшов до шортлиста премії Mobile-First Award 2025

Застосунок «е-Тернопіль» увійшов до шортлиста премії Mobile-First Award 2025

03.07.2025
електронна реєстрація

Початкову школу та два садочки закриють в одній із громад Тернопільщини

03.07.2025

Що із запасами?

Календарем профілактичних щеплень передбачено вакцинацію проти десяти інфекцій: вірусного гепатиту В, туберкульозу, кору, епідемічного паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту, ХІБ-інфекції. Вакцини проти них мають надходити централізовано за кошти державного бюджету.

У порівнянні з попередніми роками, ситуація з забезпеченням біологічними препаратами трохи покращилась. Нещодавно в область надійшла вакцина проти гепатиту В, комбінована вакцина проти дифтерії, правця, кашлюка (АКДП). У достатній кількості є препарати для щеплення проти поліомієліту. На залишках вакцина проти кору, паротиту та краснухи. Майже вичерпались запаси вакцини проти туберкульозу.

– У липні область отримала вакцину проти дифтерії та правця для щеплення дорослого населення та дітей, старших 6 років. Днями надійшла вакцина проти гепатиту, дифтерії, правця та кашлюка для новонароджених дітей. Наступного тижня вона буде розподілена між лікувальними закладами і лікарі зможуть розпочати щеплення, – розповідає головний позаштатний спеціаліст-епідеміолог обласного управління охорони здоров’я Марія Павельєва.

Найбільший ажіотаж спричинила вакцина АКДП. У дітей почали виникати реакції у місцях введення препарату. Це спантеличило батьків і вони стали відмовлятися від щеплення.

– Раніше ми отримували комбіновані препарати «Пентаксим» та «Інфанрікс». Зараз і на наступний рік передбачено лише вакцину АКДП. Батьки у багатьох випадках відмовляються від проведення щеплення. Говорять, що це вакцина індійського виробництва. Тим не менше, вона пройшла ряд експертиз. Її використовують в інших країнах. Дозволена вона і в нас, – пояснює Марія Павельєва. – Справді, після введення препарату було зафіксовано місцеві та загальні реакції – почервоніння у місці введення ін’єкції, підвищення температури, але жодного випадку ускладнення не зареєстровано. Ми звернули увагу медиків на те, що дитину потрібно готувати до щеплення, після цього випадків реакції поменшало. Більше того, в інструкції до вакцини вказано, що вона може викликати реакції, оскільки в організм вводиться чужорідний матеріал і це є природньою реакцією на нього.

З’ясувалося, що перед застосуванням «Пентаксиму» та «Інфанріксу» медики користувалися тим самим АКДП. Тоді препарат також давав реакцію. Оскільки це було давно, то мало хто пам’ятає.

Альтернатива АКДП

Вакцини «Пентаксим» та «Інфанрікс» централізовано не надходять, але вони є у вільному продажі. Тож батьки купують їх за власні кошти. Ці вакцини необхідно доставити до кабінету профілактичних щеплень зі збереженням холодового ланцюга при температурі +2-+8 градусів. Препарати аптечні заклади завозять на замовлення і зберігають їх у холодильниках. Від моменту купівлі до вакцинації має пройти не більше двох годин. Працівник аптеки зобов’язаний видати покупцю чек, у якому зазначено час придбання препарату, а лікар, який проводить вакцинацію, має вказати у картці час введення вакцини. Холодильні елементи та сумки батьки за попередньою домовленістю можуть отримати або в аптеці, або у кабінеті профілактичних щеплень. Нормами не передбачено, що ці структури зобов’язані мати контейнери для транспортування вакцини, але, як правило, вони у них є. Вартість однієї дози препарату становить близько 1200 грн.

– У кабінеті профщеплень батьків зобов’язані попередити, що вони мають справу з імунобіологічними препаратами. Як правило, кабінети профщеплень видають пацієнтам термохолодильники. Вони йдуть з ними в аптеку,  забирають замовлену вакцину і повертаються у лікувальний заклад для отримання щеплення, – пояснює Марія Павельєва.

Не можуть відмовити у навчанні

На кожне щеплення лікар має отримати інформовану згоду батьків або ж заяву про відмову. В останньому випадку можливі наслідки залишаються на совісті батьків.  Медики просять їх не легковажити у цьому питанні, адже останнім часом випадків інфекційних захворювань побільшало. В області навіть почали фіксувати правець серед дитячого населення, чого раніше не було. Це дуже складне захворювання, яке може мати летальні наслідки.  Діти, у яких виявили цю недугу, у свій час не отримали необхідного щеплення.

Медики рекомендують щепити дитину перед тим, як вона потрапить в організований колектив. Це зробить її стійкішою до різних інфекцій. Щоправда, відмовити у зарахуванні дитини у школу чи садок без необхідних вакцинацій адміністрації закладів не можуть.

– Є дисонанс у документах. Один закон передбачає, що діти мають іти в організовані колективи щеплені, а інший гарантує кожній дитині право на освіту. Тож це питання – на розсуд керівника закладу. Він має право не прийняти дитину без щеплень. Наприклад, рішенням техноекологічної комісії з надзвичайних ситуацій у Тернополі визначено не приймати дітей в організовані колективи без щеплення КПК (кір, паротит та краснуха). Це створило великий ажіотаж і батьки масово звертаються до медиків для проведення щеплення дітям. Ми не розраховували на такий наплив і очікували значно меншу кількість звернень, – каже Марія Павельєва.

Якщо дитина має протипокази до щеплення, це має бути зазначено у медичній документації. Наприклад, якщо у неї є реакція на компоненти, які входять до складу вакцини. Бувають випадки, що батьки і раді були зробити щеплення, але просто немає препаратів. Про це також потрібно зробити необхідний запис у картці. І як тільки вакцина з’явиться, дитину одразу спрямують у лікувальний заклад.

БЦЖ везуть із Польщі

До категорії рекомендованих належить щеплення від вітряної віспи, менінгококової інфекції, ротавірусної інфекції, грипу та інших. Вакцини проти цих інфекцій можна придбати в аптечній мережі, зокрема аптеках «Мати і дитини», «Доброго дня», комунальній мережі та інших.

Препарати, які в Україні відсутні, батьки, як правило, привозять із Польщі. Останнім часом почастішали випадки «імпорту» вакцини БЦЖ (проти туберкульозу). При її транспортуванні також потрібно дотримуватись холодового ланцюга.

Читайте нас в Google News

Звичайно, на транспортування препарату потрібно більше часу, аніж дві години, але навіть попри це при проведенні таких щеплень жодних реакцій чи ускладнень медики області не спостерігали.

До слова, з Польщі доставляли вакцини і для профілактики сказу – наприклад після укусів невідомими тваринами або хворих на сказ. Оскільки вакцини проти сказу в Україні не було, тернополяни змушені були привозити її з сусідньої країни.
Джерело: Тижневик “Номер один”

Теги: вакцинидітиновинитернопільхворобишкола
Share5ShareSend

Пов'язані публікації

пожежа

Пожежа у багатоповерхівці на Вишнівецького у Тернополі: рятувальники винесли 15-річну дівчинку

02.07.2025
Закриття малокомплектних шкіл на Тернопільщині: загроза селу чи помилка влади

Закриття малокомплектних шкіл на Тернопільщині: загроза селу чи помилка влади

02.07.2025
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • 73 виїзди на 44 пожежі зробили тернопільські рятувальники минулого тижня 07.07.2025
  • Тернопільські поліцейські показали злочини військових рф під час повномасштабного вторгнення в Україну (інфографіка) 07.07.2025
  • На фронті загинув захисник Віктор Дрожак з Тернопільщини 07.07.2025
  • У Тернополі вдруге одружився захисник Маріуполя Михайло Діанов 07.07.2025
  • Ексгочільник Тернопільської ОВА хоче працювати у Львівському медуніверситеті 07.07.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.