Із 1 квітня по 30 квітня в Україні триватиме місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.
Кожен житель Тернополя та області має змогу передати до відділів та відділень поліції небезпечні предмети, що досі зберігалися незаконно, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності, – наголошують правоохоронці та нагадують: за незаконне зберігання зброї, вибухових матеріалів та спеціальних засобів законодавство передбачає як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
За словами начальник сектору контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи УПД ГУНП в області Степана Джинджиристого, чимало громадян легковажить і переховує зброю у сховках.
Впродовж 2017 року працівники поліції Тернопільщини за незаконне зберігання зброї порушили 81 кримінальне провадження, п’ятьох жителів краю притягнуто до адміністративної відповідальності за користування мисливською гладкоствольною зброєю без дозволів.
Окрім цього поліцейські вилучили 52 одиниці зброї, яка зберігалася в родичів померлих власників. Степан Джинджиристий нагадує, що відповідно до діючого законодавства, впродовж п’яти днів родичі власника зброї, який помер, повинні здаватися в органи внутрішніх справ на тимчасове зберігання до вирішення питання щодо успадкування майна.
Під час місячників добровільної здачі зброї, проведених у 2016 році, громадяни добровільно принесли до поліції 556 одиниць зброї, 72 спецзасоба.
Відомий тернопільський священик написав нову книжку й роздає її всім бажаючим
В нацполіції наголошують, якщо громадяни у вказаний термін добровільно здадуть мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, то в подальшому після оформлення відповідних документів вони отримають право зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах.
Обговорення