Розчаровані та шоковані пікантними деталями з публічного життя та побуту архієпископа УАПЦ Мстислава (Гука), його єпархію покинула низка священнослужителів зі своїми парафіями, шукаючи духовного прихистку в Київському Патріархаті.
Як повідоміли редакцію газети “Місто” у прес-службі Хмельницької єпархії УПЦ Київського Патріархату, група священиків Тернопільсько-Подільської єпархії УАПЦ, які раніше перебували в безпосередньому підпорядкуванні архієпискому Мстиславу (Гуку), звернулася до митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія з проханням про прийом їх до складу Хмельницької єпархії УПЦ КП. Зі свого боку, Високопреосвященний Владика з радістю задовольнив прохання бувших священиків Української Автокефальної Православної Церкви та прийняв їх до складу Хмельницької єпархії.
“Сьогодні як ніколи гостро постає питання про об’єднання усіх православних українців у єдину помісну Українську Православну Церкву з духовним центром в місті Києві. При цьому, реальним центром об’єднання і створення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні є на сьогодні Українська Православна Церква Київського Патріархату, яка по батьківські приймає всіх, хто ставить інтереси Українського Православ’я, служіння Богу й Україні, вище ласощів світу цього.
Священики Тернопільсько-Подільської єпархії УАПЦ, що служать на Хмельниччини повною мірою відчували і свою відповідальність перед Богом і Україною. Вони вирішили долучитися до побудови Української Православної Помісності й приєднатися до Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парафіяни Тернопільського храму УАПЦ не хочуть, щоб до них повертався скандальний архієпископ Мстислав (Відео)
Для канонічного оформлення об’єднавчого процесу, на запрошення благочинного Волочиського району Тернопільсько-Подільської єпархії УАПЦ митр. прот. Миколая Фатича та місцевого духовенства, Високопреосвященний Владика Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, 23 листопада 2016 р., прибув на надзвичайні збори, що проходили в Свято-Покровському храмі м. Волочиськ.
Відкриваючи збори, митр. прот. Миколай Фатич відзначив: «Коли іде війна, то мусимо згадати, що «Усяке царство, що розділилося в собі, запустіє; і всяке місто чи дім, що розділилися у собі, не встоять» (Мт. 12:25). Неможна більше бути розділеними, потрібно самим творити єдину Помісну Православну Церкву в Україні».
Присутнє духовенство у своїх виступах одностайне підтримало ініціативу об’єднання та звернулася до Високопреосвященного Владики Антонія з проханням прийняти їх у склад Хмельницької єпархії.
Зі свого боку, Високопреосвященний Владика Антоній, щиро витаючи ініціативу подільського духовенства УАПЦ, відзначив: «Я сьогодні радію так, як може ніколи не радів останнім часом. Бо відчуваю на цім зібранні дію Духа Святого, коли наповнюються наші серця радістю від того, що сьогодні ми відновлюємо «розірваний хітон Христа». Ми єднаємось і це є наша цеглина в будівництво єдиної Помісної Православної Церкви в Україні».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “95-ий квартал” заступився за архієпископа УАПЦ Мстислава з Тернополя (Відео)
Рішення зборів було одностайне: Звернуться до Високопреосвященного Антонія, митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського, з проханням про прийом до складу Хмельницької єпархії УПЦ КП. Зі свого боку, Високопреосвященний Владика з радістю задовольнив прохання бувших священиків УАПЦ та прийняв їх до складу Хмельнийької єпархії
Також на зборах було обговорені практичні питання канонічно-адміністративного характеру, згідно яких Високопреосвященний Владика Антоній прийняв наступне рішення:
1) Утворити в адміністративно-географічних межах Волочиського району Хмельницької області два благочиння:
Волочиське міське благочиння (новоутворене)
Благочинний: Митр. прот. Миколай Фатич, настоятель Свято-Покровського храму м. Волочиськ
Духовенство
- Митр. прот. Миколай Пасечка – настотель Свято-Покровського храму с. Курилівка та Свято-Михайлівського храму с. Бальківці;
- Митр. прот. Василь Родзоняк, настоятель Свято-Миколаївського храму с. Користова
- Прот. Павло Белкін, настоятель Хресто-Воздвиженського храму с. Гарнишивка та Іванівці
- Прот. Олександр Гуцалюк, настоятель Різдва-Богородичного храму с. Канівка
- Прот. Василь Щербан, настотель Свято-Миколаївського храму с. Холодець
Волочиське районне благочиння (нова назва Волочиського благочиння)
Благочинний: Митр. прот. Іван Ласий – настоятель Свято-Михайливського храму с. Шмирки та Свято-Покровського храму с. Щаснівка
Духовенство
- Митр. прот. Андрій Васькевич – настоятель Свято-Андріївського храму м. Волочиськ
- Митр. прот. Богдан Васькевич, настотель Свято-Троїцького храму м. Волочиськ
- Митр. прот. Володимир Бих, настоятель Хресто-Воздвиженського храму с. Поляни
- Прот. Михайло Ласий, настоятель Свято-Миколаївського храму с. Авратин
- Прот. Олександр Лавренюк, настоятель Свято-Івано-Богословського храму с. Попівці та Свято-Димитрівського храму с. Велики Жеребки
- Прот. Олег Климюк, настоятель Свято-Михайлівського храму с. Глядки та Різдва-Богородичного храму с. Чернява
- Прот. Степан Кріль, настоятель Параскево-П’ятницького храму с. Пахутинці
- Прот. Борис Копанийчук, настоятель Свято-Миколаївського храму с. Криштопівка та Свято-Миколаївського храму с. Петриківці
- Прот. Володимир Гарасимів, настоятель Свято-Івано-Богословського храму с. Дзеленці.
- Прот. Василь Рудик, настоятель Свято-Вознесенського храму с. Рябіївка
- Ієрей Ігор Матіяк, – настоятель Свято-Володимирського храму с. Видава
- Ієрей Михайло Пилипів, настоятель Свято-Введенського храму с. Павликівці та Свято-Покровського храму с. Мочулинці
- Ієрей Олег Васькевич, штатний священнослужитель Свято-Андріївського храму м. Волочиськ
- Ієрей Миколай Васькевич, штатний священнослужитель Свято-Троїцького храму м. Волочиськ
2) Перше богослужіння новоутвореного благочиння 6/19 грудня, у день пам’яті свт. Миколая Чудотворця в Свято-Покровському храмі м. Волочиськ, настоятель митр. прот. Миколай Фатич.
Обговорення