• Останні
  • У тренді

Священик із Тернополя розкритикував суботній концерт християнського року

15.08.2016
105 бригада отримала багатофункціональний дрон від «Української команди»

105 бригада отримала багатофункціональний дрон від «Української команди»

23.10.2025
Телефон тернопільського бізнесмена вивів НАБУ на топ-посадовців

Телефон тернопільського бізнесмена вивів НАБУ на топ-посадовців

23.10.2025
«Тернопільводоканал» нагадує: повірка лічильників холодної води проводиться кожні 4 роки

«Тернопільводоканал» нагадує: повірка лічильників холодної води проводиться кожні 4 роки

23.10.2025
У Тернополі з п’ятого поверху випав чоловік

У Тернополі з п’ятого поверху випав чоловік

23.10.2025
Етнопарк “Агроленд” біля Тернополя відвідав мер латвійського міста Огре Егілс Хельманіс

Етнопарк “Агроленд” біля Тернополя відвідав мер латвійського міста Огре Егілс Хельманіс

23.10.2025
Відійшла у вічність відома волонтерка з Тернополя Анна Руда

Відійшла у вічність відома волонтерка з Тернополя Анна Руда

23.10.2025
У Тернополі на пішохідному переході під колеса автомобіля потрапила жінка

У Тернополі на пішохідному переході під колеса автомобіля потрапила жінка

23.10.2025
На Тернопільщині поліцейські виясняють деталі розповсюдження дитячої порнографії

На Тернопільщині поліцейські виясняють деталі розповсюдження дитячої порнографії

23.10.2025
Начальник Тернопільської ОВА доручив облаштувати територію біля моргу

Начальник Тернопільської ОВА доручив облаштувати територію біля моргу

23.10.2025
Тернопільщина нарощує експортний потенціал: що найчастіше експортують

Тернопільщина нарощує експортний потенціал: що найчастіше експортують

23.10.2025
чим відрізняються графіки

Коли без попередження, а коли за графіком: Тернопільобленерго пояснило різницю між аварійними та погодинними відключеннями світла

23.10.2025
підпільний продаж фальсифікованої тютюнової продукції

Житель Тернополя вдруге попався на збуті фальсифікованої тютюнової продукції

23.10.2025
П’ятниця, 24 Жовтня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Священик із Тернополя розкритикував суботній концерт християнського року

Опубліковано Газета Місто
15.08.2016

kutlessДовго думав, як краще сформулювати власне неприйняття «християнської» рок-музики, але суботній концерт Kutless у Тернополі суттєво мені допоміг це зробити.

Одразу скажу, що я не ханжа. Я люблю хороший рок, і люблю свою Церкву. Однак, не менш чудово пам’ятаю, що мухи повинні зберігатися окремо від колет. І не просто так, без усякої на те причини, але тому, що для здоров’я буде багато корисніше.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

мобільний додаток

Молодий священник з Тернопільщини створив мобільний додаток для покаяння

16.10.2025
Голова фракції «Слуга народу» зустрічався у Відну з найбагатшим уродженцем Тернопільщини

Олігарх родом з Тернопільщини був одним з фінансово-політичних донорів УПЦ МП

11.09.2025

Звичайно, навіть серед моїх віруючих друзів, а не тільки серед особливо буйних опонентів, знайдеться чимало людей, які стверджують, що саме такий сорт музики дає можливість сучасній молоді звернути увагу на християнські цінності. А слова пісень про Спасителя та добре моральне життя є чудовим місіонерським прийомом. Тим більше, коли концерт переривати на короткі проповіді. Але, знаєте, що я про це думаю?

Власне неприйняття «християнської» рок-музики я пояснюю нічим іншим, як когнітивним дисонансом, який відчуваю слухаючи черговий «металічний» хіт про щире покаяння та Ісуса. Вся проблема в тому, що в таких піснях зміст не співпадає з формою подачі.

Я більш ніж упевнений, що Христос не може явитися людині в сатанинських ризах. Хоча, цілком припускаю зворотнє: що сатана захоче видати себе за Ангела Світла. Що він успішно систематично робить, ще від сотворіння світу й до цього дня.

Звичайно, в контексті розмови про християнську музику можна згадати про різні культури народів світу, які відрізняються між собою саме різним уявленням про прекрасне. Очевидно, що десь абсолютно дика на наш погляд музика може виглядати цілком нормально. Як, і навпаки. Однак.

При всьому цьому було б дивно сподіватися, що цілком універсальний Христос (прости мене Господи за таку фразу), про якого зі сторінок Святого Писання дізнаємося, що це Бог миру та спокою, в якійсь окремій культурі перетворився на Бога драйву, особливої енергетики та дикого волання.

Очевидно, проблема тут не лише в інтерпретації музики, але в першу чергу в здатності людей пізнати та максимально зрозуміти Ісуса Христа таким, яким Він є. Себто, ми вже говоримо про володіння людьми Істиною про Бога. Ти або з Христом, або з кимсь іншим, хто себе видає за Нього.

Ще зовсім нещодавно в США жив відомий чернець і богослов, місіонер і проповідник Серафим Роуз, який напевне першим почав боротьбу Церкви з рок музикою. Більшість статей, публікацій та брошур проти року-музики та її диявольської суті згодом були написані саме під його впливом. Чимало речей про які він пише можна сміливо приймати. Тим не менше, як мені здається, буде чесним сказати вголос, що цей святий старець іноді помилявся. Він суттєво перебільшував сатанинську природу року бачачи її навіть там, де її не було в принципі . Чимало рок гуртів всього лиш рок-гурти, а не апостоли антихриста.

Музика – це чудовий маніпулятор людськими емоціями. Вона може заспокоїти та приспати, а може навпаки – збадьорити. Вона може викликати «мурашки» по всьому тілу, а може розчулити та змусить вас плакати. А ще, є музика, здатна наказати нашому серцю битися багато швидше. Є така, що стимулює до фізичних вправ, або навіть агресії. А от церковна музика має на меті віднести людину в царство метафізики та змусити її забути, що вона лише тіло, але й душа та дух.

Так званий «християнський рок» мав би на меті через рок приводити до Христа, хоча насправді він робить щось протилежне. Він, ставши звичний християнам, може приспати їхню пильність, і приводить християн до року. Повторю, він не рокерів приводить до Христа, а християн до року.

Диявол завжди ловить людину напівправдою. Рок-музику, в її «чистому», «сатанинському» образі не кожна розумна людина погодиться прийняти. Особливо важкий рок, який спеціально побудований на псевдо-сатанинській атрибутиці та використовує символи злої сили. Але тільки зробивши його офіційно «християнським» (наче на противагу сатанинському року), диявол все одно ловить людей у свої сіті. Додайте слово «християнський» до назви будь якої партії чи спілки, і цим самим ви приспите уважність мільйонів. Хіба хоч в одній «християнській партії» був Христос? Ні, звичайно. Так само, як в «демократичних» партіях і не пахне демократією. Це лише вивіска, антураж, за яким приховане чиєсь лукавство та підступність.

Християнська музика це та, після якої хочеш молитися, а не відчуваєш себе обкуреним. Так само, як магія не ділиться на “чорну” та “білу”, так само не буває християнського та не християнського року. Рок є рок, а магія є магія.

***

У суботу ввечері ми з отцем Петром проходили повз театральний майдан. Там уже була зібрана сцена, з якої на весь Тернопіль лунали дикі децибели. Через надмірну гучність розпізнати в них саме музику, а тим більше «християнську» було дуже складно. Наче заворожений цими бісівськими звуками, майдан притягував до себе все нових і нових людей.

Не змовляючись, ми обидва почали говорити один одному майже однакові фрази: – подивіться, як хитро діє сатана! У перший день Успенського посту він збирає на своє шоу нашу українську, тернопільську молодь на свій шабаш.

Ми саме поверталися з Всенічної, під час якої на середину храму виносився для поклоніння св.Хрест. – Безперечно, майже синхронно сказали ми, жодна відправа у нашому храмі не збере таку кількість людей. Тим більше – Всенічна, з виносом Хреста.

Для того, щоб йти до того Христа, який живе в Храмі – потрібно мати глибоке внутрішнє бажання змінюватися та каятися в своїх гріхах. Потрібно бути готовими на дискомфорт і незручність. На ломку самого себе.

Натомість, для того «Христа», який живе в тисячоваттних підсилювачах нічого не потрібно. Просто не думаючи йти на звук. Нічого не думай. Просто йди туди, де йдуть усі. Будь таким як усі. Кричи. Волай. Скачи для Христа…

Диявол значно хитріший, ніж ви собі думаєте. Тому, приходьте до нас в четвер на Всенічну.

Читайте нас в Google News

Протоієрей Євген Заплетнюк,  Богослов.Орг

Теги: євген заплетнюкрокцерква
Share6ShareSend

Пов'язані публікації

На Тернопільщині відреставрували 135-річний храм і пофарбували в синьо-жовті кольори

На Тернопільщині відреставрували 135-річний храм і пофарбували в синьо-жовті кольори

25.08.2025
У Тернополі освятили храм Пантелеймона Цілителя біля районної лікарні

У Тернополі освятили храм Пантелеймона Цілителя біля районної лікарні

13.08.2025
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50% Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50% Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50%

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Тернопільською митницею оформлено енергообладнання із застосуванням пільг на понад 375 млн гривень 23.10.2025
  • Що ж трапилося з мобілізованим на Тернопільщині екс-депутатом Віктором Москвичем 23.10.2025
  • На фронті загинули два захисники з Тернопільщини 23.10.2025
  • Які товари найчастіше експортують з Тернопільщини 23.10.2025
  • Грудинка з картоплею у духовці: простий та надійний рецепт 23.10.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.