Болісне питання для більшості українців – чергове підняття тарифів на комунальні послуги. За що платитимемо більше вже у 2016 році? Наскільки реально тернополянам отримати субсидію?
На жаль, не всі працівники комунальних служб міста змогли прийти на зустріч через певні обставини. Однак ті, хто з’явився, розповіли про те, чого варто чекати в 2016-му. Ключовим питанням стали зміни в оформленні субсидій на сплату житлово-комунальних послуг, пише 20 хвилин.
Як розповів начальник управління соціальної політики міської ради Володимир Сулима, загалом уже 32888 сімей звернулись за призначенням житлової субсидії, їх призначили 29462 сім’ям, тобто майже 90% заявників.
– Ця робота триває, оскільки тернополяни продовжують звертатися по допомогу, – розповідає посадовець. – Загалом дуже цікава тенденція: якщо раніше звертались здебільшого малозабезпечені родини, то тепер із заявами приходять і сім’ї з більшим достатком. Вони, певно, отримали платіжки на житлово-комунальні послуги, порахували, проаналізували і зрозуміли, що також мають цілковите право на отримання житлової субсидії. Такого ще в місті не було, щоб 33 тисячі сімей отримали субсидії. Це дуже добре, особливо для малозабезпечених категорій населення.
Пенсіонери, непрацюючі особи, інші незахищені верстви сплачують за компослуги до 10% свого сукупного доходу. Це є їх обов’язковою часткою. Для сімей, де члени працюють, отримують доходи, обов’язкова частка може бути 10-30%. Хоча більше половини отримувачів субсидій все-таки платять до 10%. У минулому році обов’язкова частка плати для сімей становила 15%.
– Цього року жителі міста менше сплачують за комунальні послуги, ніж у попередні роки, незважаючи на те, що тарифи суттєво виросли, – наголошує начальник управління.
Уряд, за словами Володимира Сулими, останнім часом суттєво спростив механізм подання заяви.
– Зараз заявникам не потрібно приносити довідки про свої доходи. Відомості про них ми отримуємо в податковій інспекції, а також користуємось базою Пенсійного фонду. Тернополянам потрібно тільки вказати вид доходу – пенсія чи зарплата і організацію, де людина працює.
Сім’я мусить подати тільки заяву про призначення їй житлової сім’ї та заповнює декларацію про доходи. Інші документи подавати не потрібно.
– Згідно з розпорядженням міського голови, прийом документів здійснюється у всіх житлово-експлуатаційних установах, а також управліннях соцполітики, – продовжує керівник. – Наразі декілька житлово-експлуатаційних установ об’єднані через зменшення кількості звернень. Тобто наразі проблеми із призначенням субсидій немає. Робота в цьому напрямку триватиме і надалі.
Розгляд документів триває по-різному. Усе залежить від конкретного випадку – це може бути і десять днів, і місяць, і більше.
– Для того, щоб призначити субсидію, нам потрібно отримати інформацію з податкової інспекції, з усіх підприємств, які надають житлово-комунальні послуги, опрацювати всі дані, – пояснює пан Володимир. – Є чимало випадків, коли інформація не співпадає, приміром, кількість зареєстрованих у приміщенні осіб у різних службах. Ми змушені уточнювати дані, перевіряти їх, звертатись із запитами у різні інстанції. Усе це, звісно, відтерміновує час призначення субсидії.
Є випадки, коли члени сімей перебувають за кордоном. Згідно з Положенням про призначення житлових субсидії, такі особи мають бути виключені з нарахування на них компослуг, відповідно, і житлової субсидії. Для цього потрібно подати довідку про фактичне місце проживання особи. Працівники управління соцполітики складають акт обстеження житлового приміщення. Це також потребує додаткового часу. Утім, субсидію все одно будуть нараховувати з місяця звернення.
Гостями програми були:
– Начальник управління соціальної політики міської ради Володимир Сулима.
– Начальник відділу розрахунків населення КП «Тернопільводоканал» Руслан Бурмас.
ДОВІДКА
Телефони управління соцполітики, куди можна звернутись за роз’ясненням щодо отримання субсидії: 25-55-87 та 52-14-03.
Обговорення