На минулорічних виборах тернополяни підтримали кандидата від «Самопомочі» Тараса Пастуха. Цікаво, якби знали, що навіть через рік він нічого не зробить для міста, то чи підтримали б удруге? Навряд. Але це жодним чином не знічує самого Пастуха: він вкотре йде на вибори, однак тепер намагаючись стати мером.
Якщо ви проаналізуєте депутатську діяльність Тараса Пастуха, то з подивом зауважите, що за весь період роботи в парламенті він не подав жодного законопроекту чи запиту, які б стосувалися Тернополя. Жодного лобіювання інтересів виборців, які забезпечили кандидата роботою і зарплатою, не було. Натомість нині жителі Тернополя дізнаються, що Пастух хоче стати міським головою. Депутат, який нічого не зробив для свого міста в стінах Верховної Ради, хоче стати мером!?
Якщо поглянути на голосування тернопільського нардепа за низку законопроектів, то виявимо не дуже привабливу картину.
Тарас Пастух не голосував за наступні законопректи, хоча був присутній у залі Верховної Ради
– не голосував законопроект (№ 2540) Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991років. Нині багато українських істориків б’ються над тим, щоби розвінчати чимало міфів, створених Москвою якраз через те, що українські науковці не мають доступу до першоджерел.
– не голосував зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (№2149) . Поправки дозволяли мобілізованим зарахувати військову службу для призначення пенсії на пільгових умовах. І це в той час, коли Пастух є головою Голова підкомітету з питань ефективності використання бюджетних коштів розпорядниками, що входять до предметів відання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.
– не голосував проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення фінансової самодостатності територіальних громад (№1898) . Цей закон дозволяв залучити додаткові ресурси до бюджетів територіальних громад і запобігати необгрунтованим бюджетним видаткам. На практиці це означало, що Тарас Пастух не натиснув кнопку «за», аби тернопільська громада посилила свою фінансову незалежність.
– не голосував проект Закону про націоналізацію майна в Україні держави-агресора та її резидентів (№2497). Цей Закон України визначав правові засади здійснення націоналізації майна в Україні держави-агресора, зокрема Росії та її резидентів (примусового вилучення об’єктів права власності з мотивів суспільної необхідності). На практиці це означало, що депутат від Тернополя Тарас Пастух проти того, щоб забирати майно Російської Федерації на користь нашої держави, на противагу тому, що Росія анексувала у нас Крим і захопила частину Донецької та Луганської областей.
Ці всі законопроекти наш депутат від Тернополя, якого ми обрали рік тому, не голосував.
Жодної згадки про Тернопіль не знайшлося і в депутатських запитах Тараса Пастуха. Давайте подивимось на всі депутатські запити нашого обранця. За весь час його депутатства їх було всього 5.
– депутатський запит до Кабміну щодо підписання угоди про облаштування прикордонних пунктів пропуску з Польщею
– депутатський запит до Мінфіну щодо підписання угоди про облаштування прикордонних пунктів пропуску з Польщею
– депутатаський запит в Генпрокуратуру щодо порушення прав військовослужбовців шостого БТО “Збруч” 128-ї гірсько-піхотної бригади ЗСУ
– депутатаський запит до Кабміну і Мінфіну щодо залізничного сполучення в напрямку Маріуполя.
– депутатський запит в Міністерство інфраструктури про впровадження швидкісного руху пасажирських поїздів за напрямком Харків-Львів.
Про Тернопіль – ні слова і жодного запиту. Це при тому, що «Самопоміч» нині висуває Пастуха «рятувати місто». Однак чомусь нічого нардеп не робив для цього в стінах парламенту.
Схожа ситуацій спіткала і законопроекти, автором яких виступив тернопільський мажоритарник. Із 16 офіційних документів тільки один належить авторству Тараса Пастуха. Всі інші написані у співавторстві і, логічно, до Тернополя не мають жодного відношення, навіть опосередкованого. Нардеп тільки підписувався під чужими ініціативами. Натомість свій округ залишив «поза законом».
То що отримують тернополяни цього разу?
1. Жодного законопроекту по відстоюванню інтересів Тернополя Тарас Пастух не подав.
2. Жодного депутатського запиту на підтримку міста не направив.
3. За важливі для Тернополя закони не голосував.
Навіщо тоді Тернополю такий народний обранець? І на що він розраховує, балотуючись на посаду голови міста, для якого нічого не зробив?
Виходить, що нині «Самопоміч» пропонує нам вдруге голосувати за Тараса Пастуха, який жодного разу не підтримав наше місто. Тернополян знову просять голосувати за кандидата, який був в АТО і який має четверо дітей.
Обговорення