Ірина Скуратко
Призначили нового в.о. ректора ТНПУ: що насправді відбувається у стінах університету
Як ветерани продовжують боротися за Україну у ТЦК
Степан Пастух
«Я вижив, бо був налаштований»: історія десантника ЗСУ
Помер викладач Тернопільського мистецького фахового коледжу Володимир Верней
На Тернопільщині вирощують найдорожчу в світі спецію
Чоловік з Тернопільщини 2022 року отримав повістку і весь час ховався від мобілізації
Тернопілький школяр став володарем кубку та чемпіоном Польщі у класі мотоциклів MX85
На Тернопільщині судитимуть колишнього директора заповідника за прапор
Що вирішив суд щодо подальшої долі Свято-Духівського монастиря Почаївської лаври

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) опублікували нову візуалізацію викривленого світу чорної діри.

Про це повідомляється на сайті NASA.

Зображення демонструє чорну діру, оточену так званим аккреційним диском — тонкою структурою з гарячої речовини, що потрапила в неї. Потужна гравітація чорної діри деформує все навколо неї таким чином, “немов ми дивиться на неї через карнавальна дзеркало”.

Газ, розташований навколо чорної діри, обертається зі швидкістю, близькою до швидкості світла, в той час як зовнішні частини обертаються трохи повільніше, через що на диску можна помітити світлі і темні смуги. А якщо дивитися на неї збоку збоку, диск зліва виглядає яскравіше, ніж справа.

Ближче до самої чорної діри гравітація стає настільки сильною, що нижня сторона диска схожа на яскраве кільце світла, що окреслює чорну діру. Це так зване фотонне кільце.

“Подібні симуляції і фільми дійсно допомагають нам візуалізувати те, що мав на увазі Ейнштейн, коли сказав, що гравітація спотворює тканину простору і часу. До недавнього часу ці візуалізації були обмежені нашою уявою і комп’ютерними програмами. Я ніколи не думав, що можна буде побачити справжню чорну діру”, — сказав автор зображення Джеремі Шнітман.

Пов'язані публікації

Обговорення