Люди вірять невідомим, які телефонують їм на засоби зв’язку та у ході спілкування повідомлять всю особисту інформацію, яка вважається конфіденційною. Як результат з їх електронних гаманців зникають чималі суми.

Аферисти діють за старою та провіреною схемою. На засіб зв’язку приходить смс-повідомлення про те, що банківську картку заблоковано. В іншому випадку лунає телефонний дзвінок. Зазвичай на другому кінці слухавки ви почуєте чоловічий голос. Невідомий представляється працівником фінансової установи та повідомляє, що електронний гаманець власника заблоковано. У ході спілкування додзвонювач попросить уточнити певні дані, з-за допомогою яких згодом здійснює різного роду трансакції. Люди, не задумуючись, самі допомагають зловмисникам зняти готівку з їх рахунків.
Розкрити такого роду шахрайства доволі складно. Зловмисники, які вчиняють афери із банківськими картками, роблять свою справу швидко. Допоки потерпілий виявить, що його ошукали, гроші уже безслідно зникають з його рахунку.
За фактом шахрайства працівники поліції відкрили кримінальне провадження відповідно до статті 190 ККУ.
Ніколи нікому не повідомляйте свої персональні дані телефоном. Особливо це стосується цифрових кодів з SMS-повідомлень банку, puk-кодів з картки.
Намагайтеся контролювати свої особисті дані, які розміщені в соціальних мережах. Видаліть, на ваш погляд, усю небезпечну інформацію.
Ніколи і ні за яких умов не виконуйте у банкоматі дії, які вам диктує по телефону незнайомець.
Якщо ви підозрюєте шахрайство – блокуйте свій рахунок.