Існують люди, які здатні запам’ятовувати вражаючий об’єм інформації. Це не вроджений дар, збіг обставин чи змова масонів – наукові дослідження, присвячені дослідженню пам’яті, доводять, що тут немає нічого паранормального.
Техніки запам’ятовування
Техніки запам’ятовування інформації виникали ще з часів античності. Звісно, можна спробувати розповісти про кожну, але краще сконцентруватись на найбільш ефективних.
Повторення
Дмитро (або «Капітан очевидність»), знову скаже про важливість повторення матеріалу. Ти певно чув про це мільйон і один раз, але цей спосіб найкраще зарекомендував себе.
Потрібно додати, що найбільш ефективний спосіб використовування цієї техніки – повторення через вирішення тестів. Не варто й казати, практика дуже важлива, адже дозволяє якомога краще засвоїти інформацію.
Мнемотехніки
«Апостроф ставиться після букв: б, п, в, м, ф, р» – ще не набридли ці нудні правила? Це набагато простіше запам’ятати, якщо, до прикладу, скласти з літер слова «МаВпА БуФ – РРР». До речі, більше технік та лайфхаків можна знайти на сторінці спецпроекту «Студвей», EdEra та «Освіторія».
Як покращити пам’ять
Відпочинок
Якщо читаєш блог ще з початку його існування, то напевно пам’ятаєш статтю про сон. Висипатися – це, безумовно, важливо для ефективного запам’ятовування інформації. Тому якісний відпочинок – неабияка допомога собі.
Але потрібно не лише спати: також варто проводити час з друзями, гуляти на свіжому повітрі. Як-не-як, а люди – соціальні створіння, тому нам потрібне спілкування. Свіже повітря позитивно впливає на концентрацію, а сонячне проміння провокує виділення серотоніну.
Тренування
Пам’ять, як і м’язи, розвивається при регулярному використанні. Щодня намагайся переказати невеличкий текст або вчи вірш – побачиш, з кожним разом це буде простіше й простіше.
Фізичні навантаження
Тренувати потрібно не тільки ментальну складову, а й тіло. Фізичні навантаження покращують роботу всього організму та голови включно, адже мозок і тіло дуже тісно співпрацюють (оце так новина). Раджу почати хоча б із ранкової зарядки. Через деякий час ти помітиш, наскільки круто почуває себе організм після простих ранкових вправ.
Позитивне світосприйняття
На шляху до успіху тебе, як і кожного, чекає нереальний масив перешкод. Щоб досягнути бажаного, потрібно не здаватися й продовжувати боротьбу за мрію.
Ти неодноразово будеш розчаровуватися в собі, але пам’ятай: песимістичний настрій ніколи не призводить до гарних наслідків. Песимізм впливає не тільки на здатність запам’ятовувати інформацію, а й на весь організм, тому залишайся на хвилі позитиву.
Регулярність
«Сьогодні повчився, завтра відпочину, потім подивимось як буде…» – це найкращий план. Насправді, ні. Звісно, регулярність не гарантує успіх на іспитах, але завдяки розпорядку дня та плану навчання, ти підвищиш свої шанси.
«Я нічого не знаю» (критичний випадок)
Якщо всі шкільні роки ти нічого змістовно не вчив, а взявся за роботу лише зараз, маємо погані новини – ситуація дійсно катастрофічна. Але підіймати білий прапор, звісно, не будемо. Відкривай сайт з тестами ЗНО, проглядай запитання, які трапляються найчастіше й тренуйся на них. Проходь якомога більше тестів: так можеш бути впевненим, що вирішиш хоча б частину завдань.
До ЗНО залишилося геть мало часу і я планую присвятити його виключно підготовці. Хочу подякувати команді «Студвей» за надану можливість публікувати статті та допомагати абітурієнтам. Особлива вдячність Яні Куценко, яка стала моїм першим читачем. Безцінною виявилась підтримка друзів, тож велике спасибі і їм. Бажаю успіхів на іспитах. Вірте в себе та розвивайтесь.
Про це пише Студвей.
Обговорення