Організатори конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» оголосили переможців, які отримають до 100 тис. грн на втілення власних проєктів. Гранти підуть на розв’язання проблем в громадах та підтримку місцевих соціальних ініціатив. Цьогоріч було подано рекордну кількість заявок за чотири роки проєкту – 837.
Переможцями у Львівському, Івано-Франківському та Тернопільському регіонах стали:
- «Нове життя для сільського клубу: «Ремонт та модернізація інфраструктури культурного центру у селі Вербилівці», Відділ культури Рогатинської міської ради (Івано-Франківська обл.)
- «Проведення заходів з комплексного енергозбереження культурного центру- Клубу-бібліотеки в селі Воскресинці», Клуб-бібліотека Воскресинці (Івано-Франківська обл.)
- “Клас мрії: Географічний”, Добростанський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Новояворівської міської ради (Львівська обл.)
- «Придбання та встановлення дитячого ігрового (спортивного) майданчика в селі Кліцько Львівського району львівської області», Комарнівська міська рада (Львівська обл.)
- «Поточний ремон огорожі в Михайлевицькій гімназії Дрогобицької міської ради Львівської області», Михайлевицька гімназія (Львівська обл.)
- «Поточний ремонт приміщень відокремленого структурного підрозділу “Дрогобицька районна лікарня №3 с.Грушів», Виконавчий комітет Меденицької селищної ради (Львівська обл.)
- «Якість зору – якість життя…» (придбання авторефкератометра для кабінету офтальмолога лікувально-діагностичного відділення КНП «Золочівська ЦРЛ» Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області), БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ЗОЛОЧІВ ВІДРОДЖЕНИЙ» (Львівська обл.)
- «Капітальний ремонт санвузла ДНЗ “Рукавичка” в селі Побужани Буської міської ради Львівської області», Виконавчий комітет Буської міської ради (Львівська обл.)
- «Мистецькій школі – сучасне обладнання», Рудківська дитяча музична школа (Львівська обл.)
- «Терен дозвілля і відпочинку “ШАРАН 1399″», Саранчуківська сільська рада Тернопільського району Тернопільської області
- «Створення сучасного комп’ютерного класу «Smart» у Шибалинській гімназії», ГО «Золоте поле» (Тернопільська обл.)
Кожен із них отримає до 100 тис. грн на втілення цікавих та корисних проєктів.
«Ми не зупиняємо підтримку локальних проєктів під час війни. Навпаки, зараз відновлення та розвиток громад є ще більш актуальними. Адже постійно з’являються нові виклики: від будівництва укриттів, установки генераторів до створення класів безпеки. Також усе більше заявок надходить від тих громад, які вже отримували гранти. Вони продовжують розвиватися. З них беруть приклад сусідні громади й також подаються на конкурс. Громади все частіше позбуваються патерналізму й беруть відповідальність на себе за свій розвиток навіть під час повномасштабного вторгнення», – коментує Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду «МХП-Громаді», який був організатором конкурсу.
Бюджет конкурсу становить майже 13 млн грн. Грантовий конкурс охоплює 12 областей України. Цьогоріч переможців визначали 10 експертів конкурсного комітету. Кожен з них – експерт у своїй галузі й регіоні.
Напрями, які були підтримані:
- системні проєкти в освіті, медицині, інфраструктурі – 90;
- розвиток громадських просторів – 28;
- збереження традицій та культурної спадщини – 13;
- реабілітація ветеранів – 10;
- енергетична безпека – 4;
- інтеграція внутрішньо переміщених осіб – 4.
Переможцями грантового конкурсу «Час діяти, Україно!» цьогоріч стали 149 проєктів. На першому місці за кількістю проєктів, які отримають гранти, – Вінницька область (32 гранти), на другому – Черкаська (29 грантів), на третьому – Київська (20 грантів). Всього в 10 областях є переможці, які отримають до 100 тисяч гривень на підтримку та реалізацію проєктів.
«Цьогоріч активно подавалися ініціативи від благодійних та громадських організацій – це 151 проєкт. Чимало пропозицій націлені на розвиток громадських просторів, освітніх та медичних проєктів, інфраструктури в малих містах та селах. Експерти конкурсного комітету також відзначили ініціативи, що направлені на реабілітацію й збереження традицій та культурної спадщини», – додає Володимир Панченко, керівник національних проєктів благодійного фонду «МХП-Громаді».
Обговорення