Це зазначив голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук під час церемонії відкриття та освячення Меморіалу «Героям Вовчухівської офензиви», що на Львівщині.
– Це складний період української історії, коли кращі патріоти нашої Вітчизни боролись за шанс отримати довгоочікувану державність. Після утворення Західноукраїнської Народної республіки (ЗУНР), українці були змушені вступити в бій з поляками, які прагнули включити територію Галичини до складу своєї майбутньої держави. Маючи військову перевагу, вони окупували значні простори краю. У минулому році ми відсвяткували у Тернопільському краї 100-ліття Чортківської офензиви – у період 8–28 червня 1919 року Українська Галицька армія (УГА), затиснута у невеликий трикутник біля Чорткова на південному сході Галичини, провела успішний наступ і просунулась вперед більш ніж на 150 км. Не дивлячись на меншу чисельність, брак озброєння і боєприпасів, українська армія звільнила десятки населених пунктів. Переконаний, ми нині повинні зробити висновки з тих історичних подій, адже історія дає недвозначні уроки: ситуація, в якій тоді опинилася молода Українська держава була вкрай несприятливою. Внаслідок відверто зрадницьких дій Директорії у Києві Україна залишилась майже без зорганізованого війська. Наслідком такої “політики” стала сумна та в той же час героїчна оборона Крут, де жменька студентів та вчорашніх школярів мусила скласти голови у бою із 4000 московсько-більшовицькою ордою Муравйова. В той же час, на західних теренах країни, українські війська вели запеклі бої із Польщею, визволяючи свої споконвічні землі від давніх гнобителів. У своїх спогадах Гетьман Скоропадський писав: «Я глибоко переконаний, що північний більшовизм до нас би не проник, якби весь державний апарат був цілий і українські партії не сприяли б агресорам». Вам це нічого не нагадує?! Робімо висновки з історичних уроків, пам’ятаймо своїх героїв, славимо їх! – наголосив голова Тернопільської облради.
Священнослужителі відправили молебень та освятили меморіал. Присутні поклали квіти, а військовослужбовці вшанували пам’ять загиблих салютом.
Довідково: Вовчухівська офензива – наступальна операція Галицької Армії з 17 лютого – по 18 березня 1919 року під час польсько-української війни 1918-1919 років. В ході Вовчухівської офензиви воїни Галицької Армії перерізали залізничне сполучення між Львовом та Перемишлем в районі Вовчух, повністю оточили та взяли в облогу Львів.
https://www.facebook.com/ternopiloblrada/posts/1597939093679922?__xts__[0]=68.ARD7iWOAqZ4WW_T1P-fDZkLwV0XqJBrpaG-bXhFtRMVF-BXHv9asfVSgnN2LvWylSkMSTBgSgZZUzisRmYAQETs3ITP0TCTYEmrg4v5lSBG-gUhG5_VmuoKSLBFP6re78tedhI75f2xpZJhCIDomyW3d3ckLHpguFmyUb15QtQbtVdrSUgE5fr-D27w29psTwbESRWiVNODBqt9_AkgvJpm4eT9qeGkYOJ8sGL_HlyIDS8AvHE5xuayKub-VmfJU5i2THkSGQdROUQutjYcoh8AdVjlgZvWX-ty_p2KAWyDfjjgQrIlfTLihB-kc-ojcqkVfnHDZqM7csKe8hlANm0e17w&__tn__=-R
Обговорення